به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

قیرگونی سه لایه

در این مقاله به نوع سوم انواع قیرگونی ها یعنی  کاربرد قیرگونی سه لایه پرداخته شده است. مزایا و معایب این نوع قیرگونی به همراه تفاوت های آن با سایر موارد آورده شده است . امروزه قیرگونی ها جز مواردی هستند که در زندگی همگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. با تحقیق و مطالعه درباره‌ آن‌ها و شناخت انواع آن تصمیم بهتر و مناسبی برای عایق کاری ساختمانتان می‌توانید انجام دهید.

انـواع قیـرگـونـی

به طور کلی سه نوع قیر گونی وجود دارد که عبارتند از:

قیرگونی یک لایه، قیرگونی دو لایه و قیرگونی سه لایه. در این بخش به نوع سه لایه قیر گونی می پردازیم.

کاربرد قیرگونی سه لایه

تعریف قیـرگـونـی سه لایه

همانطور که گفته شد یکی از انواع قیرگونی، قیرگونی سه لایه است. در این روش ابتدا یک لایه قیر و روی آن یک لایه گونی چتایی و دوباره یک لایه قیر و روی آن یک لایه گونی چتایی و به همین ترتیب دوباره یک لایه قیر و روی آن یک لایه گونی چتایی و در آخر هم یک لایه قیر می ریزند.

تفاوت قیـرگـونـی سه لایه با دیگر انواع آن

همانطور که از نام انواع مختلف قیرگونی مشخص است، تفاوت آن‌ها در تعداد لایه‌های آن هاست. در انواع یک لایه و دو لایه تعداد دفعاتی که باید لایه‌ی قیر و لایه‌ی گونی روی یکدیگر قرار بگیرند تا عایق سازی صورت بگیرد، از نوع سه لایه کمتر است.  البته همین مساله باعث می‌شود که هزینه‌ی قیر گونی سه لایه نسبت به قیرگونی یک لایه و دولایه بیشتر شود، زیرا مصالح مصرفی بیشتر می‌شوند. معمولا از این نوع قیرگونی در پشت بام ها استفاده می‌شود چون بیشترین تعداد لایه ها را دارد و پشت بام ها نیاز به عایق بندی بیشتری دارند.

قیر

مزایا و معایب قیـرگـونـی سه لایه

این روش قیرگونی تمامی مزایای قیرگونی های دیگر از جمله دسترسی آسان به مصالح، قابل تعمیر بودن در صورت خرابی و تعمیر آسان را داراست.

همچنین قیرگونی سه لایه بیشترین تعداد لایه ها را داراست. همین باعث می‌شود که عایق بسیار قوی باشد و از آن بتوان در پشت بام ها استفاده کرد .

حال برای معایب آن، اولین موردی که به آن اشاره شد هزینه‌ی بالای این نوع قیرگونی است. و اما مورد دوم مساله جذب حرارت است. گفته شد که این نوع قیرگونی بیشتر برای پشت بام ها استفاده می‌شود. اما ممکن است قیر به دلیل رنگش نور و حرارت را جذب کند و این مساله باعث فرسودگی سریع تر لایه‌ها می‌شود. برای جلوگیری از این مسئله می‌توان از یک لایه محافظتی مانند سیمان استفاده کرد. برای اطلاع از قیمت قیر برای قیرگونی برای پشت بام میتوانید از سایت عایق کاران باران دیدن کنید و یا با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای