به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

قیرگونی دو لایه

اگر با عایق سازی آشنایی داشته باشید می‌دانید که  قیرگونی دو لایه یکی از روش‌های دیگر برای عایق سازی در قسمت‌های مختلف خانه است. با توجه به مقاله قبلی که درباره قیرگونی یک لایه صحبت کردیم در اینجا درباره نوع دوم قیرگونی ها صحبت خواهیم کرد یکی از این روش‌ها قیرگونی است.

انـواع قیـرگـونـی

سه نوع روش قیر گونی وجود دارند که عبارتند از:

قیرگونی یک لایه، قیر گونی دولایه و قیرگونی سه لایه. در این بخش به قیرگونی دو لایه می پردازیم.

انواع قیرگونی دولایه

قیـرگـونـی دو لایه

اگر قیر و گونی را باهم ترکیب کنید می‌توانید یک عایق رطوبتی قوی و موثر به وجود بیاورید. در این ترکیب گونی درواقع تثبیت کننده‌ی قیر می‌باشد و آن را در جای خود ثابت نگه می‌دارد. یک ویژگی مهم قیر و گونی ضخامت بالای آن می‌باشد.

حال یکی از انواع قیرگونی، قیرگونی دو لایه است. در این روش ابتدا یک لایه قیر میریزند سپس روی آن یک لایه گونی چتایی و بعد روی گونی یک لایه قیر و روی آن یک لایه گونی چتایی دوباره و در آخر هم یک لایه قیر روی گونی می ریزند.

قیمت قیرگونی

تفاوت قیـرگـونـی دو لایه با انواع دیگر آن

از روش دو لایه می‌توان همانند قیرگونی یک لایه برای عایق بندی دستشویی استفاده کرد. اما تفاوت آن در تعداد دفعاتی است که لایه قیر باید ریخته شود و گونی روی آن قرار گیرد. همچنین به دلیل مصرف مصالح بیشتر نسبت به قیرگونی یک لایه هزینه ای که برای این نوع قیرگونی پرداخته می شود بیشتر است.

مزایا قیـرگـونـی دو لایه

از مزایای این نوع قیرگونی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مصالح مورد نیاز آن ساده و به راحتی قابل دسترس است. این قیرگونی مخصوص سطوح پیچیده‌، مثلا برجسته، فرو رفته و… می باشد زیرا خاصیت روان بودن قیر باعث می‌شود که تمام درزها پوشیده شوند.همچنین در صورت ایجاد خرابی تعمیر آن آسان است.

مزایای قیرگونی دو لایه

هزینه قیرگونی دولایه

هزینه انواع قیرگونی ها از جمله قیرگونی یک لایه، دولایه و سه لایه را میتوانید از قیرگونی آماده بررسی کنید و اگر ابهامی دارید میتوانید با کارشناسان ما در عایق کاران یاران تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند.

معایب قیـرگـونـی دو لایه

طبیعتا در هر نوع روش قیرگونی گرما باعث فرسودگی سریع‌تر قیر آسیب پذیرتر شدن عایق‌کاری می‌شود.
برای جلوگیری از این مسئله می‌توان بر روی قیرگونی از لایه محافظتی مثل سیمان استفاده کرد. حرارت دادن قیر جهت آماده‌سازی باعث آلودگی هوا و آسیب به محیط زیست می‌شود. حالت رونده قیر باعث می‌شود تا نسبت به روش ایزوگام، کثیف‌کاری بیشتری داشته‌باشد.
همچنین نکته‌ی دیگری که به آن اشاره شد این بود که این نوع قیرگونی به دلیل مصرف مصالح بیشتر، هزینه‌ی بالاتری دارد. برای بررسی قیمت قیرگونی با کیفیت و لیست قیمت ایزوگام کلیک کنید.

شما می توانید با تماس با مشاورین سایت عایق کاران باران تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت دریافت خدمات و یا مصالح مورد نیاز قیر گونی را بدست بیاورید.

برای منطقه های سردسیر کشور استفاده از ایزوگام مقاوم در برابر سرما BPE و برای منطقه های متعدل و گرمسیر  استفاده از عایق رطوبتی نوع BOF و BPP توصیه می شود.

محل هایی که شکست هندسی و تغییر زاویه دارند، نقاط بحرانی نصب ایزوگلم می باشند که احتمال نشت نیز دارند. این محل ها عبارتند از کنج دیوار، ستون در پشت بام،محل کفشور ها و…

سیمان نباید دانه درشت باشد و با یک ماله باید ان را صاف کرد. همچنین باید از بتن و سیمان شسته شده در زیر کار استفاده کرد به همین خاطر باید دو سه مرتبه سیمان یا بتن را خیس کرد،جارو زد و تمیز کرد.قبل از نصب ایزوگام از واکس قیر استفاده می شود تا باعث بهبود کیفیت و طول عمر بیشتر ایزوگام شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای