به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

عمر مفید ایزوگام

چگونه عمر مفید ایزوگام خود را افزایش دهیم

اگر می خواهید عمر مفید ایزوگام های خود را افزایش دهید، باید یک سری نکاتی را در  ابتدا هنگام خرید که چه برندی و چه از شرکتی تهییه شده است و در ادامه در نحوه ی نگهداری از آن هاست که باید در نظر بگیرید. بهتر است قبل از نصب و بعد از نصب ایزوگام شرایطی را در نظر بگیرید که به شما کمک کند تا عمر مفید ایزوگام خود را افزایش دهید.

نکات و شرایط نگهداری برای عمر مفید ایزوگام قبل از نصب

در حمل و نقل ایزوگام ها بهتر است مراقب باشید به بافت ایزوگام ها آسیبی نرسد و از انداخته شدن و یا کشیده شدن ایزوگام بر روی زمین جلوگیری کنید تا صدمه ای به ایزوگام وارد نشود و از کیفیت و عمر مفید ایزوگام کاسته نشود.

قبل از اینکه ایزوگام را نصب کنید، حتما از معتبر بودن شرکت و مهارت نصاب مطمئن شوید. زیرا ممکن است نصاب ایزوگام را بالا بزند و یا ایزوگام ترک بخورد. حتما بهترین برند ایزوگام را خریده باشید، زیرا عمر مفید ایزوگام های نامرغوب معمولا بسیار کمتر از ایزوگام های با کیفیت است. در بازار بسیاری از ایزوگام های نامرغوب با قیمت هایی بیشتر نسبت به ایزوگام های مرغوب به فروش می روند. به هیچ وجه قیمت بیشتر را به معنی کیفیت بالاتر ندانید و تلاش کنید برندهای نامدار ایزوگام را خریداری کنید. سایت عایق کاران باران برندهای معروف ایزوگام را با بهترین کیفیت به فروش می‌رساند. شما می توانید با بررسی این کالاها گزینه برتر را انتخاب کرده و خریداری نمائید.

 
نگهداری برای عمر مفید ایزوگام قبل از نصب

نکات و شرایط نگهداری برای عمر مفید ایزوگام بعد از نصب

برای افزایش عمر مفید ایزوگام ها بهتر است پس از نصب آن ها چند نکته دیگر را در نظر بگیرید.

بهتر است سالی دوبار کلیه ناودان ها، نورگیرها، هواکش ها، کفشویی ها و کل ایزوگام پشت بام را بازرسی کنید و از جمع شدن زباله روی بام جلوگیری کنید.

به طور کلی بهتر است به طور منظم از پشت بام دیدن کرد، زیرا ممکن است آسیب هایی به ایزوگام وارد شود که ناشی از نشت آب لوله ها و شیلنگ آب کولرها می‌باشد. با این کار هر گونه تعمیرات لازم برای جلوگیری از خرج بیشتر را می‌توان انجام داد. 

سعی کنید که از ریخته شدن مصالح ساختمانی روی ایزوگام به خصوص مصالح نوک تیز جلوگیری کنید. همچنین، در هنگام نصب کولر حتما مراقب باشید تا پایه های تیز آن آسیبی به ایزوگام نزنند.

اگر حلال هایی مثل نفت، گازوئیل، و بنزین نیز روی ایزوگام بریزد موجب خرابی ایزوگام می شود.

اگر میخواهید بعد از ایزوگام کاری روی ایزوگام را کاشی یا سرامیک کنید قبل از این کار روی ایزوگام را یک لایه نازک سیمان بکشید تا  ایزوگام در زمان کار آسیب نبیند. و این ها مواردی از تخریب ایزوگام بود برای اطلاع بیشتر مقاله دلایل تخریب ایزوگام را بخوانید.

 
نگهداری ایزوگام بعد از نصب

چرا باید از ایزوگام نصب شده نگهداری کنیم

معمولا عمر مفید ایزوگام ها بین 10 تا 15 سال است. اما این مسئله تنها با رعایت موارد گفته شده ممکن است، پس بهتر است حتما در نگهداری از آن‌ها بکوشید. حال ممکن است از ایزوگام های نامرغوبی برای عایق بندی استفاده کنید. در این صورت عمر مفید این نوع ایزوگام ها را تنها پنج سال در نظر بگیرید. زیرا ایزوگام ها به گونه‌ای تولید شده‌اند که اشعه ماورای بنفش به داخل آنها راه پیدا می‌کند و باعث ایجاد خرابی می‌گردد. ایزوگام های نامرغوب نیز از لایه ای الیاف و قیر بی کیفیت ساخته شده‌اند و مقاومت کمتری در مقابل این تابش‌ها دارند.

هر مصالحی دارای عمر مفیدی است که با نگهداری اصولی و رعایت نکاتی می‌توان این عمر مفید را افزایش داد و در هزینه‌ها صرفه جویی کرد. ایزوگام‌ها خاصیت های زیادی برای ما دارند اما چون آسیب پذیری بالاتری نسبت به مصالح دیگر دارند معمولا تاکید بیشتری بر نگهداری از آن‌ها می‌شود.

 

چطور از ایزوگام بعد از نصب نگهداری کنیم

هر ایزوگام برای محل خاصی مناسب است. برای مثال ایزوگام با روکش آلومینیوم برای پشت بام ها تولید شده است. ایزوگام های مورد استفاده در سرویس های بهداشتی یا پی ساختمان ازنوع ایزوگام  تک لایه اند. بنابراین شما می توانید با بررسی این مکان ها به صورت متداول و در نظر گرفتن نکات گفته شده، شرایطی را فراهم سازید تا عمر مفید ایزوگام شما دو برابر یا بیشتر شود.

روش نگهداری ایزوگام در انبار

روش نگهداری برای عمر مفید ایزوگام در انبار

قبل از نصب ایزوگام، بهتر است ایزوگام را در یک جای خشک و ترجیحا خنک نگهداری کنید. همچنین از تابش مستقیم نور به آن ها جلوگیری نمائید تا هیچ گونه آسیبی به ایزوگام نرسد.

ایزوگام را در انبار یا به طورکلی هر جایی که نگهداری می کنید، باید به صورت عمودی (ایستاده) قرار دهید، جوری که برچسب برند و نام و مشخصات ایزوگام بالا قرار بگیرد. همچنین، میتوانید ایزوگام ها را در انبار کنار یکدیگر قرار دهید.

در این متن شما را با نکات وشرایطی که برای حفظ و نگهداری و افزایش عمر مفید ایزوگام باید در نظر گرفت، آشناتر کردیم. حال شما می توانید با در نظر گرفتن این نکات اقدام به خرید مناسب ترین و بهترین برند ایزوگام نمائید. همانطور که گفته شد، سایت عایق کاران باران برند های معروف ایزوگام را با بهترین کیفیت به فروش می رساند. شما می توانید تک تک این برندها را در محصولات ما بیابید و پس از انجام تحقیقات لازم، برندی که بیشتر به کار شما می آید را انتخاب کرده و سفارش دهید. در کنار این شما می‌توانید انواع خدمات ایزوگام ، قیرگونی و …را نیز از ما دریافت کنید. عایق کاران باران از گروه های با تجربه، حرفه ای و متخصص برخوردار هستند که کار نصب و عایق کاری را با دقت و با بهترین کیفیت و بدون اینکه ذره ای آسیب به ایزوگام برسد را انجام می دهد. می توانید با تماس با ما تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره ی نصب، قیمت ایزوگام و قیمت قیرگونی را از ما دریافت کنید.

 
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای