به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

پرایمر-ایزوگام-چیست؟

زمانی که اقدام به نصب ایزوگام بر روی سطوح می کنید، باید از پرایمر ایزوگام استفاده کنید. پرایمر برای آماده سازی سطح مورد نظر برای نصب ایزوگام به کار می‌رود. در واقع یکی از مراحل اصلی قبل از نصب ایزوگام، استفاده از پرایمر ایزوگام است. در ادامه به آشنایی بیشتری با این ماده خواهیم پرداخت.

نصب کامل و صحیح ایزوگام به زیرسازی آن وابسته است. که آن هم توسط پرایمر ایزوگام مهیا می‌شود. به همین دلیل قبل از نصب ایزوگام، سطح مورد نظر را از این جنبه ها بررسی می کنند و سپس شروع به پوشش سطح توسط ایزوگام می کنند. افرادی که در حیطه ی ساخت و ساز فعالیت می کنند،در این زمینه اطلاعات بسیار زیادی دارند.

 

پرایمر ایزوگام چیست؟

پرایمر ایزوگام نوعی سطح است که برای زیرسازی، در محل مورد نظر جهت نصب ایزوگام استفاده می‌شود. مواردی که پرایمر ایزوگام را تشکیل می‌دهند، شامل پودرهای معدنی به همراه قیر است. پرایمر ایزوگام یک ماده است که جهت استفاده از آن باید از ترکیب پرایمر و بنزین و آب بر روی سطوح مورد نظر بکشید.

مزیت استفاده از پرایمر ایزوگام

استفاده از پرایمر ایزوگام سبب می‌شود که گرد و غبار سطوح پاک شود و باعث ایجاد چسبندگی با کیفیت ایزوگام، به سقف می شود. پرایمر قابل اشتعال نیست و به همین جهت استفاده از آن بسیار بیشتر است. همچنین پرایمر سبب می‌شود ایراد های محل نصب ایزوگام برطرف شود.

عمر مفید ایزوگام هایی که روی سطوح نصب می شودمشخص است. از پرایمر ایزوگام برای سطح زیر ایزوگام استفاده می شود که قدرت چسبندگی ایزوگام، چند برابر می شود.در این صورت عمر ایزوگام، به شکل خیلی محسوسی افزایش پیدا می کند. هم چنین در مدت زمان طولانی تری مقاومت خود را حفظ می کند و قابلیت استفاده دارد.

  
انواع پرایمر ایزوگام

کاربرد پرایمر ایزوگام

یک سری از کاربرد های پرایمر ایزوگام شامل موارد زیر است:

1.هنگام تعمیر ایزوگام یک انتخاب مناسب برای حفاظت از بتن هایی که قرار است در داخل خاک قرار بگیرند است.

2.استفاده در سطوحی مثل بنای ساختمان ها کف استخر، حمام، پل ها  انبارها و… جهت جلوگیری از نشت رطوبت.

3.برای افزایش کیفیت سطح مورد نظر جهت نصب ایزوگام

4.آسفالت سردی که  به صورت آماده است، در واقع ترکیبی از ماسه و پرایمر است.

مشخصات پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام رنگی ما بین مشکی و قهوه‌ای دارد و به صورت مایع است. وزن خالص خود که ۱.۰۹  است، را دارد. حدود ۱۲ ساعت طول می‌کشد تا در هوای گرم، خشک شود. مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما و گرما دارد

پرایمر

طریقه مصرف پرایمر ایزوگام

برای اینکه پرایمر ایزوگام را در سطوح مختلف استفاده کنیم، ابتدا باید گرد و غبار سطح کاملا تمیز شود. پس از آن ترکیب پرایمر به همراه مواد دیگر را در روی سطح، به وسیله کاردک به صورت یکسان پوشش دهیم. در گذشته پرایمر ایزوگام را فقط با بنزین ترکیب می کردند.ولی در نمونه های جدید از آب برای رقیق کننده پرایمر و بنزین استفاده می شود.

نکات ایمنی استفاده از پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام به دلیل چسبندگی بسیار بالا، در صورت برخورد با پوست باید سریع شسته شود. همچنین نصب صحیح ایزوگام به پوشش کامل سطح، توسط پرایمرایزوگام وابسته است. به طوری که مقاومت خود را، در برابر شرایط محیطی و دمایی متفاوت، به طور کامل حفظ کند.

پرایمرهای ایزوگامی

نتیجه گیری

با توجه به مواردی که گفته شد می دانیم که استفاده از پرایمر ایزوگام، برای نصب صحیح و موثر ایزوگام لازم است. در غیر این صورت دیگری ایزوگام قابلیت لازم را ندارد. به همین دلیل استفاده از پرایمر ایزوگام به صورت مناسب اهمیت بسیار زیادی می یابد. 

بهتر است برای استفاده از پرایمر ایزوگام یا نصب ایزوگام، از افراد متخصص در این زمینه و مشاوران عایق کاران باران کمک بگیرید. در این صورت از هزینه‌هایی که ممکن است پس از نصب اشتباه ایزوگام و صحیح نبودن آن به بار بیاید، جلوگیری می کنید.اما اگر ایزوگام  به طور درست نصب نشود دیگر کارایی لازم را نخواهد داشت و قابلیت‌های خود را از دست خواهد داد.

 
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای