به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی | نصب ایزوگام

فهرست مطلب

نقش ایزوگام در صرفه‌جویی انرژی

 نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی چیست؟ در این مقاله قصد داریم درباره این امر صحبت کنیم. قطع به یقین مقرون به صرفه‌ترین و ارزان‌ترین بهینه سازی کردن، عایق بندی مدنظر شماست و در این بین نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی بسیار مشهود است.

 اگر منبع حقیقی برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی وجود داشته باشد، آن عایق‌بندی است. امروزه در اکثر خانه‌ها برای راحتی حرارتی و صوتی از نصب ایزوگام کمک می‌گیرند.

عایق بندی کل جاهای خانه را فراموش نکنید و سعی کنید گوشه به گوشه خانه را عایق بندی کنید. اگر می‌خواهید مطالب بیشتری درمورد نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی یاد بگیرید، پیشنهاد می‌کنم این مقاله را از دست ندهید.

نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی

نصب ایزوگام در بهینه سازی مصرف انرژی بسیار ضروری و کارآمد است. علت این امر هم به خاطر نقش عایق سازی است که در ساختمان و سازه‌ها ایجاد می‌کند. خانه‌ای که عایق‌سازی شده باشد هم امنیت و آسایش بیشتری دارد و هم اینکه مصرف انرژی را تا حد زیادی کم می‌کند.

 ایزوگام به عنوان یک عایق هدایت و ظرفیت مقاومت حرارتی را به عهده دارد و در گرما و سرما به‌عنوان تهویه عمل می‌کند. لازم به ذکر است که این عملکرد با ضخامت و رسانایی عایق ارتباط مستقیم دارد. هرچه مقاومت بالاتر و بیشتر باشد طبیعتاً عایق خیلی موثرتر عمل می‌کند. اینجاست که کاملا به اهمیت نقش ایزوگام در صرفه‌جویی انرژی واقف می‌شویم.

نقش ایزوگام در صرفه جویی انرژی

چه مکان‌هایی نیاز به ایزوگام دارند؟

می‎‌دانید که ایزوگام نوعی عایق رطوبتی است. از آن در مکان‌هایی مثل سرویس بهداشتی و حمام، استخرها و پشت بام ساختمان‌ها و… استفاده می‌شود. به طور کلی ایزوگام برای مکان‌هایی که در معرض رطوبت و نم قرار دارند بیشتر به کار برده می‌شود.

 می‌توان گفت که مواد اولیه‌ای که در این عایق رطوبتی به‌کار می‌رود، خیلی روی کیفیت عایق تأثیر دارد. اما در نهایت مقدار کارآمدی آن مربوط به مواد اولیه نیست. نحوه نصب ایزوگام‌ها و زیرسازی آن‌ها روی کیفیت و عمر مفید آن تأثیرگذار است.

مثلاً باید توجه کرد که حین نصب سطح زمین خشک باشد وگرنه آن کارایی و دوام لازمه را هرگز پیدا نمی‌کند. نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی بسیار مهم است پس برای نصب ایزوگام از افراد متخصص و کاربلد کمک بگیرید.

نابلد بودن نصاب باعث بروز مشکلاتی از جمله نشتی آب از سقف خانه، کوتاه شدن عمر مفید ایزوگام و… می‌شود. از آنجا که نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی اهمیت دارد حتما از تیم متخصصی کمک بگیرید.

چگونه می‌توان از ایزوگام برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده کرد؟

از آن‌جایی که ایزوگام یک عایق در برابر گرما و سرماست پس کمک زیادی در کاهش هزینه‌های گرمایش و سرمایش دارد. و علاوه بر این‌ها باعث صرفه‌ جویی در مصرف انرژی خواهد بود. نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی را در این مثال به شما نشان می‌دهم.

اگر شما پشت بام خانه‌تان را با ایزوگام کاور کنید، در واقع یک لایه دیگر به آن اضافه کرده‌اید. مواد تشکیل دهنده این لایه، الیاف و قیر است که درصد خلوص بالایی دارد و گرما را جذب می‌کند. این امر خروج گرما از منزل را غیرممکن می‌کند.در مقاله ایزوگام پشت بام به طور کامل توضیح دادیم.

 شما نیز برای گرم گردن محل زندگی خود به انرژی کمتری احتیاج دارید. نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی را هم در این مثال می‌توانید مشاهده کنید. وقتی شما برای خنک کردن منزل از وسایل سرمایشی استفاده می‌کنید، ایزوگام‌ها می‌توانند جلوی هدر رفت انرژی را بگیرند.

چگونه می‌توان از ایزوگام برای صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده کرد؟

از آن‌جایی که ایزوگام یک عایق در برابر گرما و سرما است پس کمک زیادی در کاهش هزینه‌های گرمایش و سرمایش دارد. و علاوه بر این‌ها باعث صرفه‌ جویی در مصرف انرژی خواهد بود. نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی را در این مثال به شما نشان می‌دهم.

اگر شما پشت بام خانه‌تان را با ایزوگام کاور کنید، در واقع یک لایه دیگر به آن اضافه کرده‌اید. مواد تشکیل دهنده این لایه، الیاف و قیر است که درصد خلوص بالایی دارد و گرما را جذب می‌کند. این امر خروج گرما از منزل را غیرممکن می‌کند.

 شما نیز برای گرم گردن محل زندگی خود به انرژی کمتری احتیاج دارید. نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی را هم در این مثال می‌توانید مشاهده کنید. وقتی شما برای خنک کردن منزل از وسایل سرمایشی استفاده می‌کنید، ایزوگام‌ها می‌توانند جلوی هدر رفت انرژی را بگیرند.

 اگر شما از ایزوگام‌های سطح براق مثل ایزوگام‌های با روکش آلومینیوم استفاده کنید، وجود لایه روی آن نور خورشید را بازتاب می‎دهد ومانع از گرم شدن پشت بام می‌شود. به نوعی این عایق باعث انعکاس نور مستقیم آفتاب می‌شود.

آیا تمام ایزوگام‌ها دارای قابلیت صرفه‌ جویی در مصرف انرژی را دارند؟

اگر بخواهیم نقش ایزوگام در صرفه‌ جویی انرژی را درنظر بگیریم باید بگوییم که برای صرفه جویی باید از ایزوگام درجه‌ یک استفاده کرد. قطعاً تمام ایزوگام‌ها به علت مواد اولیه به کار رفته در آن‌ها، توانایی صرفه‌ جویی در مصرف انرژی را ندارند.

جدا از کیفیت آن، روکشی که در ایزوگام به کار می‌رود یا حتی تعداد لایه‎ های ایزوگام هم در صرفه جویی انرژی اثرگذار هستند. مثلاً ایزوگام دولایه از یک لایه بیشتر عایق است. استفاده کردن از لایه‌های آلومینیومی هم در برابر رطوبت نقش زیادی دارد و هم به عنوان بازتاب دهنده نور عمل می‎کند. پس می‌تواند نقش ایزوگام در صرفه‌جویی انرژی را واقعیت ببخشید.

گام به گام نصب و اجرای ایزوگام:

چگونه ایزوگام باعث خنک‌تر شدن و گرم شدن خانه می‌شود؟

 نقش ایزوگام در صرفه جویی انرژی را بررسی کردیم و الان به بررسی چگونگی گرم شدن و سرد شدن هوا توسط ایزوگام می‌پردازیم. علل این پدیده شامل موارد زیر می‌شود:

  • استفاده از ایزوگام‌های فویل‎دار باعث بازتاب نور خورشید می‎شوند و این خود عاملی برای جذب گرمای کمتر می‌شود. بنابراین دمای خانه حدودا 15 درجه پایین می‌آید و خانه خنک می‌شود
  • به کار بردن لایه پشم شیشه در ایزوگام باعث جلوگیری از هدررفت گرما در زمستان می‌شود و در نتیجه دمای خانه گرم می‌ماند.
ایزوگام

چه محل‌هایی برای صرفه‌ جویی مصرف انرژی می‌تواند ایزوگام شود؟

نقش ایزوگام در صرفه جویی انرژی بسیار موضوع مهمی است. از این رو باید محل های مناسبی را برای ایزوگام پیدا کنیم. برای مثال سقف خانه، دیوارهای خارجی، کف واحدهای مسکونی و لوله‌های آب گرم از رایج‌ترین جاهایی هستند که روی آن‌ها ایزوگام می‌کنند.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی و نقش ایزوگام در صرفه جویی انرژی پرداختیم. نکته مهمی که یاد گرفتیم این بود که از افراد متخصص برای نصب ایزوگام کمک بگیرید. همان‌طور که مواد اولیه به‌کار رفته داخل ایزوگام مهم است پس نحوه نصب ایزوگام هم بسیار موضوع مهمی می‌باشد. امیدواریم که این مقاله مفید واقع شده باشد. ممنون که ما را همراهی کردید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب دیگر

مطالب وبلاگ عایق کاران را اینجا دنبال نمایید