به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

ایزوگام-بر-روی-شیروانی-ایرانیت

 نصب ایزوگام روی شیروانی و ایرانیت يکي از موضوعات مهمي است که در کشور رايج مي‌باشد و اغلب افراد سقف خانه‌هاي خود را به صورت ایزوگام شیروانی مي‌کنند. البته ناگفته نماند که در گذشته ايزوگام‌ روی شيرواني يا همچین سقف‌هایی در شمال کشور  به علت بارش بیشتر باران خواهان بيش‌تري داشت.

طي چندين سال اخير، از آن‌جایی که سقف‌هاي شيرواني زيبايي بيش‌تري دارند، توجه زیادی را از سوی مردم به خود جلب کرده و باعث شده استفاده از آن‌ها در همه شهر‌ها کاربرد داشته باشد. سقف‌هاي شيرواني از فلز و ايرانيت ساخته شده و شيب بندي شده‌اند.

در این مقاله به چگونگی و دلایل نصب ایزوگام روی شیروانی می‌پردازیم. در ادامه با همراه باشید که توضیحات لازم در این خصوص داده شود.

 

چگونگی نصب ايزوگام روی شيروانی

همانطور که اشاره کرديم، در گذشته مردم از سقف‌هاي شيرواني فقط در مناطق شمال و جا‌هاي پر‌بارش استفاده می‌کردند، ولي به دليل اين‌که اين طرح از زيبايي بسياري برخوردار است، درجاهاي ديگر شهر، از جمله مناطقی که آب و هواي خشک دارند، از آن استفاده مي‌کنند.

نصب ایزوگام روی شیروانی دشواري‌هايي را در پي دارد که دلايل مختلفي دارد، از جمله شيب‌دار بودن و طرح‌هاي زياد سقف‌هاي شيرواني که مسائل را کمي پيچيده مي‌کند. با انجام برخي کار‌‌‌‌ها مي‌توانيد يک سقف شيرواني مناسبي را داشته باشيد که ديگر لازم نيست به درد‌سر بيفتيد.

از آن‌جايي که ايزوگام طبقه بندي‌هاي مختلفي دارد، ولي در اين‌جا ايزوگام‌هايي به صورت يک ورق که از يک لايه به اسم الياف و تيشو و قير صنعتي يا طبيعي است، قابل استفاده مي‌باشد. انجام اين کار، در برابر رطوبت و نفوذ آب مقاوم شده و هيچ خسارتي را براي مردم ندارد.

 

دلايل نصب ايزوگام روی شيروانی

اغلب ما هنگام نصب ایزوگام روی شیروانی با سوالات متعددي رو‌به‌رو هستيم. خیلی‌ها برایشان سؤال پیش می‌آید که آیا نصب ایزوگام روی شیروانی خوب است يا نه؟ برای پاسخ به این سؤال لازم است به چند مورد از دلايلي که باعث مي‌شود به نصب ايزوگام روی شیروانی بپردازيم، اشاره کنيم:

1. از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند.

2. ایزوگام روی شیروانی به‌عنوان عايقی برای ضد صدا عمل می‌کند.

3. به‌عنوان عايقی برای ضد آب و نشتي

 
ایزوگام طرح دار شیروانی

بهترين نوع ايزوگام روی شيروانی

مراحل و انتخاب بهترین مارک ايزوگام براي شيرواني يک مسئله و دغدغه مهم برای کسانی است که می خواهند ایزوگام روی شیروانی انجام دهند. به همین دلیل بايد در اين زمينه از اطلاعات کافي برخوردار باشيد، تا بعدا با مشکل مواجه نشويد.

اگر مي‌خواهيد براي هميشه ایزوگام روی شیروانی خانه تان ماندگار باشد، پس بهتر است به هزينه آن زياد توجه نکنيد، بلکه به کيفيت و ضخيم بودن آن توجه کنيد. در‌واقع مي‌توانيد از ايزوگام هاي دو يا سه لايه استفاده کنيد. اگر تمايل داريد که ظاهر بهتر و زیبایي داشته باشد، مي‌توانيد از ايزوگام‌هاي طرح‌دار استفاده کنيد.

پس بخاطر داشته باشيد که نکات لازم را رعايت کنيد. چنانچه اگر کيفيت ايزوگام مناسب نباشد، هيچ‌گونه فرقي نمي‌کند که شما از کدام ايزوگام مي‌خواهيد بهره مند شويد.

 

روش اجرايی ايزوگام روی شيروانی و ايرانت

براي انجام عمليات نصب ایزوگام روی شیروانی، بخاطر اين‌که کار شما با سليقه ديده شود، مي‌توانيد از ملات و سپس از يک لايه قير استفاده کنید تا چسبندگي و محکم بودن را با ايزوگام بيشتر کنيد و بعد از آن به نصب ايزوگام بپردازيد.

اگر شيرواني شما آهني است، براي عايق حرارتي حتما از ايزوگام استفاده کنيد تا موقعي که طوفان يا بادي مي وزد شما را با ترس و مشکل مواجه نکند.

نکته قابل توجه اين‌که، شيرواني‌هايي که آهني هستند در تابستان بسيار گرم و در زمستان بسيار سرد مي‌شوند.

 
ایزوگام شیروانی و ایرانیت

مراحل نصب ايزوگام روی شيروانی و ايرانت

قبل از انجام دادن نصب ایزوگام روی شیروانی، بايد زير‌سازي آن طي شود و بعد روي سطوح شيب‌دار ايزوگام را نصب کرد. نباید از اين نکته غافل شد که سطح حتما با سيمان به صورت کامل و جامع پوشانده شود، سپس باید صبر کرد به صورت کامل خشک شود و  بعد از آن باید به اجراي کار ديگري که با قير است، دقت کنيد و به اجراي عمليات ايزوگام بپردازيد.

انجام اين عمليات باعث مي‌شود که ايزوگام به صورت کامل و درستي به سطح مورد نظر بچسبد. البته همانطور که ملاحضه مي‌کنيد اين روش براي شيرواني‌ها و ايرانیتي ها بيشتر قابل استفاده مي‌باشد؛ زيرا ممکن است ملات سيماني به درستي نتواند به سطح فلز و شيرواني بچسبد.

مناسب‌ترين شيوه براي اجراي اين عايق بندي رطوبتي اين است که بر روي سطح‌هاي شيرواني و ايرانیتي، تخته بنايي به کار ببريد تا از آن اطمينان حاصل کنيد.

 

نکات ايمنی برای نصب ایزوگام روی شیروانی و ایرانت

مهارت و تجربه نصاب، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین نکات در هنگام نصب ایزوگام روی شیروانی مي‌باشد. نصاب براي انجام عمليات مورد نظر بايد، حرارت را بيش‌تر روي ايزوگام انجام دهد، اگر به هر دليلي حرارت روي پشم شيشه قرار بگيرد، باعث آتش سوزي مي‌شود. براي اطمينان خاطر مي‌توانيد از تخته بنايي استفاده کنيد تا با مشکلي روبه رو نشويد.

به هنگام نصب ایزوگام روی شیروانی بايد از برخي وسايل مثل طناب استفاده کنيد. هر چقدر شيب بيش‌تر باشد نياز به استفاده از طناب هم بيش‌تر و افزايش مي‌يابد.

ناگفته نماند که حفظ سلامتي بسيار مهم است و هرگونه بي احتياطي باعث مي شود که صدمات جبران ناپذيري به انسان وارد شود. اگر در محل کوچک و نزديک به مواد خطرناک قرار داشته باشید، بايد نهايت دقت را به عمل آورید تا دچار آتش سوزي نشود. یکی از نکات ضروری که بهتر است به آن توجه کنید، داشتن کپسول در دسترس است تا اگر با خطر آتش سوزي مواجه شديد زود آن را مهار کرده و جلوگيري صورت پذيرد.

 
ایزوگام شیروانی ها

نتيجه گيری

انجام عمليات ايزوگام روی شيروانی يک مسئله مهم است که بايد از افراد با تجربه و حرفه‌ای در اين زمينه استفاده کرد. برای خرید ایزوگام روی شیروانی نیز با جست‌و‌جو کردن مي‌توانيد بدانيد که کدام نوع ايزوگام براي اجرا مناسب مي‌باشد. افراد براي در امان ماندن از نم، رطوبت و خيس شدن به‌هنگام بارش باران و برف، می‌توانند از ايزوگام استفاده کنند تا در هنگام سرما و بارندگي‌ها با مشکلي روبه رو نشوند.

شيرواني‌ها به دليل اين‌که در موقع بارش برف يا باران، صداي خاصي مي‌دهند و اغلب براي بعضي‌ها آزار دهنده است، می‌توان با نصب کردن ايزوگام روی شیروانی صدا را کاهش داد و آرامش را برای خود به ارمغان آورد.

 
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای