به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

نحوه سیمان کاری ایزوگام | اجرای پوشش و نصب ایزوگام

فهرست مطلب

سیمان کاری ایزوگام

پس از نصب ایزوگام بر روی آن سیمان کاری انجام می دهند. کارهایی از قبیل کاشی کاری روی ایزوگام یا هر چیز دیگری که باعث شود یک لایه روی بر روی ایزوگام قرار بگیرند و باعث دوام بیشتری روگام شود.

در هنگام انجام این کار حتما باید یک سری نکات خاص را رعایت کنید که باعث صدمه به ایزوگام نشود. برای این کار باید روش سیمان کاری ایزوگام را به طور دقیق بدانید، همچنین از دیگر تاثیراتی که سیمان کاری ایزوگام بر روی آن دارد، آگاه شوید. در ادامه مقاله برای آشنایی با این کار اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مراحل سیمانکاری ایزوگام

ابتدا باید سطح زیر ایزوگام را کنترل کنید، سپس متوجه می شوید که آیا تحمل انجام سیمان کاری ایزوگام یا پوشش های دیگر را دارد یا نه. بنابراین باید ابتدا سطح زیر ایزوگام با پرایمر پوشش داده شود تا مقاومتی که نیاز دارد، تامین شود. در واقع زیر سازی انجام دهید و سپس ایزوگام را اجرا کنید.

پس از انجام زیرسازی باید توری های پلیمری قبل از انجام  ایزوگام بر روی سطح استفاده شود. سیمان این خاصیت را دارد که حتی پس از خشک شدن روی ایزوگام می تواند جا به جا شود، در حالی که اگر قبل از آن توری پلیمری روی سطح قرار گیرد، میزان استحکام آن را افزایش می‌دهد

نحوه سیمان کاری ایزوگام

انجام سیمان کاری بر روی ایزوگام دیوار

در شهرهایی که مقدار بارش در آن ها زیاد است، ایزوگام کردن دیوار به تنهایی نمی تواند مانع از ورود رطوبت به داخل منازل شود، به همین منظور رطوبت اکثر اوقات به دیوار ها نفوذ می کند و باعث صدمه به دیوار می شود. به همین دلیل باید ابتدا ایزوگام به صورت استاندارد بر روی دیوار ها اجرا شود و سپس وارد مرحله دوم یعنی سیمان کاری ایزوگام دیوارها شود.

بهتر است یک نفر این کار را انجام می دهد که در این زمینه تخصص و تجربه کافی را دارد. بهتر است قبل و بعد از اجرای ایزوگام بر روی دیوار را سیمان کاری کنند تا ایزوگام بر روی دیوار به راحتی بچسبد.

ابتدا باید یک عایق رطوبتی بر روی سطح دیوار قرار گیرد، سپس از پرایمر برای زیرسازی آن استفاده شود، همچنین شیب سطح اندازه گیری شود و به میزان مناسب برسد. بر روی دیوار یک پوشش قرار گیرد و سپس ماهیچه بندی شود.

بهترین فصل برای سیمان کاری ایزوگام

بهترین فصل برای این کار تابستان است. چرا که هوا گرم و خشک است و وجود رطوبت یا بارش‌ها باعث نمی شود که سیمان شسته شده و از بین برود. اگر سطح روی ایزوگام خیس باشد، مانع از چسبندگی کامل سیمان بر روی آن می شود. به همین دلیل باید در سطح خشک سیمان کاری ایزوگام انجام شود.

دلایل استفاده از پوشش بر روی ایزوگام

این روش حدود چند سالی می‌شود که به طور خیلی زیاد در ساخت و ساز افزایش پیدا کرده است. در محل هایی مثل معابری که آبگیر هستند یا استخرهایی که همیشه پر از آب هستند، حتماً باید یک لایه ایزوگام در آن استفاده شود. به دلیل قرار گرفتن همیشگی این قسمت ها با آب باید روی ایزوگام یک پوشش قرار گیرد تا میزان مقاومت سطح افزایش پیدا کند.

این پوشش می‌توانند سیمانکاری ایزوگام، کاشی کاری و یا حتی سرامیک کاری بر روی ایزوگام باشد.

دلیل استفاده از پودر تالک بر روی ایزوگام و آسفالت

پودر تالک به رنگ سفید و نرم است. از آسیاب سنگ تالک تشکیل می شود. در صنایع ایزوگام و آسفالت به عنوان عایق استفاده می شود.

به عنوان تثبیت کننده بر روی ایزوگام است. همچنین بر روی ایزوگام به عنوان پایدار کننده استفاده می‌شود که کنار قیر باید باشد. چرا که باعث افزایش مقاومت آسفالت و بادوام شدن آن در برابر شرایط آب و هوایی مختلف می‌شود. 

یکی از مهم ترین نکات درباره پودر تالک اندازه و دقت آن در در ترکیب با ایزوگام یا آسفالت است. استفاده زیاد از آن باعث می‌شود لایه شکننده باشد و کمبود میزان آن باعث نرم شدن بیشتر و کاهش دوام ایزوگام و آسفالت می‌شود.

انواع پوشش سطح ایزوگام

برای اینکه ایزوگام را در مسیر هایی که رفت و آمد زیادی دارد یا در مکان هایی که ممکن است صدمه ببیند نصب کند، باید از یک لایه پوشش بر روی سایت ایزوگام استفاده کنند تا از هرگونه آسیب به آن جلوگیری شود و میزان دوام آن افزایش پیدا کند. انواع مختلف پوشش های که میتوان بر روی ایزوگام انجام داد شامل سیمانکاری ایزوگام، آسفالت ریزی بر روی سطح ایزوگام و کاشی و سرامیک کاری بر روی سطح ایزوگام است.

روش اجرای پوشش بر روی سطح ایزوگام

انجام پوشش بر روی سطح ایزوگام باید یک سری نکات را رعایت کنید تا شاهد تاثیر پوشش ایجاد شده بر روی آن باشید. در غیر این صورت هزینه های اضافی را به دوش می کشید و پوشش ایجاد شده هیچ تاثیری بر روی عایق در برابر رطوبت نخواهد داشت. ابتدا باید سطح ایزوگام به طور دقیق بررسی شود تا عاری از هر گونه پوشش محافظ باشد.

هنگام اجرای سیمان کاری ایزوگام بهتر است از طرح های پلیمری و یا مرغی استفاده کنید تا مانع از جابجایی و حرکت سیمان در سطح شود.

نصب کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام

اگر کاشی و سرامیک را به طور مستقیم بر روی سطح قرار دهید، می توانند به عایق موجود بر روی آن صدمه بزنند. همچنین هیچ اتصالی بین این دو وجود نخواهد داشت. بنابر این بهتر است ابتدا از اجرای درست ایزوگام مطمئن شوید و پس از انجام زیرسازی و رفع مشکلات موجود در روی سطح اقدام به نصب کاشی یا سرامیک بر روی ایزوگام کنید.

همچنین باید یک لایه سیمان بسیار نازک با پوشش کاملاً یکسان بر روی سطح انجام گیرد و سپس نصب کاشی و سرامیک بر روی سطح اجرا شود.

لایه محافظ ایزوگام

این لایه تأثیر زیادی در میزان دوام و عایق کاری سطح ساختمان دارد. بنابر این باید در انجام درست لایه پوشش سطح ایزوگام دقت به عمل آید تا از تاثیر آن اطمینان حاصل کنید.

به دلیل مقاومتی که سیمان بر روی نما ساختمان ایجاد می کند و نسبت به نماهای دیگر قیمت مناسب تری دارد، افراد بر روی سازه های خود از اجرای سیمان کاری ایزوگام استفاده می کنند. آن در طرح ها و رنگ های مختلف می توان انجام داد. سیمانکاری بر اساس طرح و رنگ آن به عنوان های مختلفی تقسیم بندی می شود.

نکاتی که باید قبل از سیمانکاری بر روی سطح رعایت شود

ابتدا باید سطح مورد نظر به طور کامل بررسی شود.

سطح باید عاری از هرگونه رطوبت باشد.

اگر سطح برای سیمان کاری ایزوگام مناسب نبود، قبل از انجام سیمان کاری باید یک لایه پرایمر ایزوگام استفاده شود.

پس از مطمئن شدن از مقاومت کافی سطح ایزوگام اقدام به سیمان کاری کنید.

نتیجه گیری

با توجه به مواردی که درباره سیمان کاری ایزوگام ذکر شد، بهتر است قبل از انجام هر گونه پوشش بر روی سطوح از سالم بودن سطح آن مطمئن شوید و در به صورت بروز هرگونه مشکل ابتدا آن ها را رفع کنید و سپس اقدام به سیمان کاری و یا انجام پوشش های دیگر کنید. شما می‌توانید قیمت قیر را از سایت عایق کاران باران چک کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب دیگر

مطالب وبلاگ عایق کاران را اینجا دنبال نمایید