به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

قیرگونی آماده چیست؟

فهرست مطلب

قیرگونی آماده چیست؟ مقایسه قیمت آن با ایزوگام
قیرگونی آماده چیست؟ مقایسه قیمت آن با ایزوگام

قیرگونی چیست؟

قیرگونی آماده چیست؟ محصولی مناسب برای عایق کاری بخش‌های مختلف ساختمان، از پی سازی گرفته تا پشت‌بام خانه‌ها است. قیرگونی آماده محصولی جدید است که می‌توان از آن برای عایق کاری سرویس‌بهداشتی، پشت‌بام و پی‌سازی ساختمان استفاده کرد. از قدیم، از قیرگونی برای عایق کردن بخش‌های رطوبت‌گیر ساختمان استفاده می‌شد. در هنگام استفاده از قیرگونی ابتدا باید سطح مورد نظر کاملا صاف و عاری از هرگونه گرد و خاک باشد. همچنین قیرگونی را نمی‌توان بر روی سطوح گچی استفاده کرد. ابتدا بهتر است سطح موردنظر به خوبی سیمان کاری شود. به منظور عایق کاری سطوحی که رطوبت‌پذیر و یا در تماس مستقیم با آب قرار دارند؛ مانند پشت‌بام، کف و دیوار، سرویس‌بهداشتی، حمام و آشپزخانه از قیرگونی یا سایر روش‌های عایق کاری استفاده می‌شود.

قیرگونی آماده چیست؟
قیرگونی آماده چیست؟

چرا باید قیرگونی کرد؟

  اگر میخواهید بدانید قیرگونی آماده چیست تا انتهای مقاله همراه ما باشید. عایق کاران یکی از بهترین قیرگونی ها برای عایق کردن بخش‌های مختلف ساختمان و جلوگیری از تخریب بنا به شمار می‌رود. این نوع قیرگونی را به راحتی می‌توان در هر فضایی استفاده کرد. قیر ماده‌ای است سیاه رنگ که در پالایشگاه نفت تولید می‌شود. قیر به همراه گونی که از الیاف کنف است کاربرد بسیار گسترده‌ای در بخش‌های مختلف زندگی مخصوصا در ساختمان سازی دارد. با قیرگونی می‌توان از دست رطوبت دیوار و سقف خانه‌ها راحت شد. استفاده از گونی به همراه قیر باعث می‌شود که قیر در جای خودش تثبیت شود و به عبارت دیگر گونی نقش تثبیت‌کنندگی قیر را بر عهده دارد. قیرگونی کردن باعث افزایش عمر بنا می‌شود. زیرا همانطور که می‌دانید یکی از عوامل تخریب بنا رطوبت است که عدم توجه به آن خسارت جبران‌ناپذیری را به بار می‌آورد. استفاده از قیرگونی آماده  برای عایق کاری بخش‌های مختلف ساختمان می‌تواند تا حد زیادی بر عمر ساختمان شما بیافزاید.

قیرگونی آماده چیست و چرا باید استفاده کرد؟
چراباید از قیرگونی آماده استفاده کرد؟

انواع قیرگونی

با تقطیر نفت خام در پالایشگاه، قیر تولید می‌شود. قیر در دمای محیط به صورت جامد است و برای استفاده باید آن را جوشاند. قیرگونی آماده محصولی است که نیاز به جوشاندن ندارد. انواع قیرگونی برای عایق کاری ساختمان را می‌توان به سه نوع؛ قیر ساختمانی شل، قیر مخلوط و قیر ساختمانی سفت دسته‌بندی کرد. قیرگونی شل به راحتی در دمای 43 تا 56 درجه سانتی‌گراد نرم و روان شده و می‌توان از آن برای پوشش لایه اول بر روی سطوح موردنظر استفاده نمود.

قیر مخلوط که در 85 درجه سانتی‌گراد نرم می‌شود، می‌تواند برای پوشش و همچنین عایق کاری پارکینگ، سرویس بهداشتی و… استفاده شود.

نوع سوم قیرگونی یعنی قیر سفت در دمای 90 درجه سانتی‌گراد نرم می‌شود و مناسب برای استفاده در مناطقی است که آب و هوای خیلی گرم و خشک دارند. ما به شما قیرگونی آماده عایق کاران باران را برای عایق کاری منازل مسکونی پیشنهاد می‌کنیم. تا اینجا کمی با این امر که قیرگونی آماده چیست آشنا شدیم.

مقایسه ایزوگام با قیرگونی آماده

استفاده از قیرگونی آماده و ایزوگام از جمله روش‌های رایج برای جلوگیری از نفوذ رطوبت در بنا به شمار می‌رود. برای اینکه راحت‌تر تصمیم بگیریم از ایزوگام یا قیرگونی برای عایق کاری استفاده کنیم، بستگی به این دارد که با مزایای آن‌ها بیشتر آشنا باشیم. ایزوگام نصبش راحت‌تر است و تنها با کمک یک مشعل می‌توان آن را نصب کرد اما روش اجرای قیرگونی کمی سخت‌تر از نصب ایزوگام است. از نظر کارآمدی ایزوگام از قیرگونی، کیفیت و کارایی بهتری دارد. زیرا به مرور زمان گونی موجود در قیرگونی به دلیل نشت رطوبت ممکن است پوسیده شود.قیرگونی آماده چیست اگر براتون ابهامی وجود دارد میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

از نظر کثیف کاری در نصب، ایزوگام کثیف کاری کمتری نسبت به نصب قیرگونی آماده دارد. اگر در پشت‌بام از قیرگونی استفاده شود به دلیل اینکه مقاومت خوبی در برابر نور خورشید ندارد، به مرور کارایی خود را از دست می‌دهد. اما ایزوگام اگر مرغوب باشد از مقاومت بالایی در برابر نور خورشید برخوردار است. 

قیرگونی آماده عایق کاران باران، جزء با کیفیت‌ترین قیرگونی ها برای اجرا در سقف و پشت‌بام می‌باشد. در شرایط مختلف آب و هوایی می‌توانید مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد.

قیرگونی آماده چیست و انواع آن
مقایسه ایزوگام با قیرگونی آماده

قیمت قیرگونی آماده

قیمت قیرگونی آماده نسبت به سایر موادی که برای عایق کاری استفاده می‌شوند، مانند آسفالت و یا ایزوگام، ارزان‌تر است. از عوامل زیادی که می‌توانند بر قیمت قیرگونی تاثیرگذار باشند می‌توان به عواملی مانند مساحت، تعداد لایه‌هایی که قرار است قیرگونی انجام شود و حجم و موادی که برای عایق بندی سطح مورد نظر استفاده شود اشاره کرد. همچنین قیمت مواد اولیه که در ساخت آن استفاده می‌شود؛ مانند قیر و گونی که از جنس الیاف کنف است، یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت قیرگونی به شمار می‌رود. اجرا قیرگونی اغلب به صورت تک‌ لایه، دو لایه و یا سه لایه انجام می‌شود. این موضوع نیز می‌تواند بر قیمت آن تاثیر مستقیم داشته‌باشد. همان‌طور که می‌دانید قیر از مشتقات نفت است بنابراین عامل دیگری که می‌تواند بر قیمت قیرگونی تاثیر بسیار زیادی داشته باشد قیمت نفت است.امیدوارم قیرگونی آماده چیست را توانسته باشیم به شما کامل توضیح داده باشیم

خرید آنلاین قیرگونی
قیرگونی آماده چه کاربردی دارد؟

کاربردهای قیرگونی

قیرگونی آماده عایق کاران باران جز با کیفیت‌ترین قیرگونی های بازار به شمار می‌رود. می‌توان از آن برای عایق کاری سطوح سیمانی استفاده کرد. ترکیب قیر با الیاف گونی در قیرگونی آماده باعث می‌شود که برای چسباندن آن بر روی سطوح سیمانی نیاز به گرما و حرارت نباشد. زیرا همان‌طور که می‌دانید در زمان‌های گذشته برای عایق کاری سطوح مورد نظر با قیر آن را می‌جوشانند و بر روی لایه‌هایی از گونی کنف می‌ریختند. با توجه به این که سطح مورد نظر را می‌خواستند دو لایه یا سه لایه قیرگونی کنند مجدد گونی را گذاشته و بر روی آن قیر جوشان می‌ریختند. قیرگونی آماده عایق کاران باران دیگر نیاز به جوشاندن ندارد و به راحتی قابل استفاده است و از کثیف کاری و مشقتی که در گذشته برای اجرای قیرگونی نیاز بود در این نوع قیرگونی خبری نیست.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب دیگر

مطالب وبلاگ عایق کاران را اینجا دنبال نمایید