به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

تفاوت ایزوگام فویلدار و بدون فایل

ایزوگام فویلدار و بدون فویل دو مدل ایزوگام هستند. در کنار برخی شباهت‌ها از تفاوت‌هایی برخوردار می‌باشند در این مقاله قصد داریم که تفاوت ایزوگام فویلدار و بدون فویل را بررسی کنیم و در مورد هر نوع ایزوگام جداگانه توضیح دهیم. جالب است بدانید که این دو نوع ایزوگام هرکدام برای قسمت‌های مختلف یک ساختمان کاربرد دارند و نمی‌توان آن‌ها را به جای هم نصب کرد، یعنی نمی‌توانید برای عایق کاری به جای استفاده از ایزوگام بدون فویل از نوع فویلدار بهره ببرید.

ایزوگام فویلدار

در صنعت فروش ایزوگام دو نوع روکش وجود دارد یکی فویلدار و دیگری بدون فویل، ایزوگام فویلدار از لایه آلومینیوم تشکیل شده است. می‌توان گفت بزرگ‌ترین تفاوت ایزوگام فویلدار و بدون فویل در روکش آلومینیوم آن‌ها می‌باشد. اغلب مردم گمان می‌کنند ایزوگام فویلدار به دلیل وجود لایه آلومینیوم بهتر از سایر مدل‌ها است اما برعکس، فویل روی کیفیت عملکرد یک ایزوگام هیچ تاثیری نخواهد گذاشت، همچنین فویل به تنهایی نمی‌تواند تضمین کننده کیفیت یک ایزوگام باشد.

ایزوگام بدون فویل

در ایزوگام بدون فویل شما هیچ گونه لایه اضافی مشاهده نمی‌کنید در حالی که دیگر ایزوگام‌ها حداقل یک لایه آلومینیوم را دارند. این نوع ایزوگام کاربرد گسترده‌ای دارد، مثلا برای سطوح‌هایی که در معرض اشعه‌های آفتاب نیستند مناسب است. از جمله تفاوت ایزوگام فویلدار و بدون فویل کاربرد آن‌ها است. به ایزوگام بدون فویل، ایزوگام ساده نیز گفته می‌شود که امروزه جزء محصولات با کیفیت و با دوام محسوب می‌شود. از این محصول برای عایق کاری سطوحی، همچون حمام و سرویس بهداشتی استفاده می‌کنند.

ایزوگام فویلدار و بدون فویل
ایزوگام بدون فویل چیست؟

نکاتی درباره ایزوگام فویلدار

چند نکته را در مورد این ایزوگام باید بدانید:

1. همانطور که گفتیم وجود روکش آلومینیوم بزرگ‌ترین تفاوت ایزوگام فویلدار و بدون فویل است، اما هیچ تاثیری بر روی عملکرد ایزوگام فویلدار ندارد.

پس چرا از آن استفاده می‌شود؟ چون منجربه زیبایی این ایزوگام می‌شود و در برابر اشعه خورشید مقاوم است.

2. برخی ایزوگام‌ها در دراز مدت در برابر نور خورشید دچار شل شدگی و متلاشی شدن می‌شوند؛ در حالی که ایزوگام فویلدار به دلیل وجود فویل در برابر نور خورشید مقاوم است.

3. درست است که وجود فویل برای ایزوگام مزایای زیادی دارد اما چند عیب کوچک هم دارد؛ مثلا در هنگام باران و رعد و برق، فضای پشت بام بسیار خطرناک می‌شود و ممکن است منجربه برق گرفتگی شود.

4. تفاوت ایزوگام فویلدار و بدون فویل در ضخامت آن‌ها است. ایزوگام فویلدار لایه‌های آلومینیوم دارد و بدون فویل ندارد، پس از ضخامت بیشتری بهره‌مند است.

ایزوگام بدون فویل
چند نکته جالب در مورد ایزوگام فویلدار

نکاتی درباره ایزوگام بدون فویل

نکات جالب و شنیدنی زیادی وجود دارد که باید در مورد این ایزوگام بدانید؛ مثلا

1. کاربرد ایزوگام ساده بسیار گسترده است، مثلا در پی ساختمان و سرویس‌های بهداشتی یا حمام از این نوع ایزوگام بهره می‌برند.

2. در واقع کاربرد معروف این ایزوگام در مکان‌هایی است که نور خورشید کم است یا اصلا وجود نداردپس این کار برای ایزوگام پشت بام مناسب نمی‌باشد.

3. از جمله تفاوت ایزوگام فویلدار و بدون فویل که قرار است به آن اشاره کنیم؛ تعداد لایه یا روکش‌های این دو نوع ایزوگام است.

مثلا ایزوگام ساده برعکس فویلدار از هیچ لایه اضافی برخوردار نیست.

4. نصب این ایزوگام اهمیت زیادی دارد، در واقع باید خیلی حرفه‌ای آن را نصب کرد؛ اگر نه ایزوگام دچار مشکلات جدی می‌شود. برای حل این مشکل تیم حرفه ای عایق کاران باران به صورت تخصصی در کنار شماست.

هرآنچه که باید در مورد ایزوگام بدون فویل بدانید

تفاوت ایزوگام فویلدار و بدون فویل

آنچه که موجب ایجاد تفاوت خاصی بین این دو ایزوگام شده وجود فویل است، همین تفاوت منجربه ایجاد تفاوت‌های بزرگ دیگر می‌شود.

1. مثلا ضخامت این دو نوع ایزوگام بستگی به روکش آلومینیوم آنها دارد ، چون وجود فویل باعث ضخامت زیاد ایزوگام می‌شود.

2. تفاوت ایزوگام فویلدار و بدون فویل در کاربرد و عملکرد آن‌ها است. برای مثال وجود آلومینیوم در ایزوگام فویلدار باعث مقاومت آن در برابر اشعه‌های خورشید شده به همین دلیل آن را در پشت بام استفاده می‌کنند؛ در حالی که ایزوگام بدون فویل را برای عایق کاری استفاده می‌کنند.

ایزوگام برای افزایش استحکام خانه بسیار کاربردی است

سخن پایانی

و در آخر  ایزوگام چیست؟ ایزوگام وسیله‌ای پر کاربرد برای افزایش استحکام خانه است که از نظر روکش به دو دسته تقسیم می‌شود؛ فویلدار و بدون فویل که آن‌ها را بر اساس روکش آلومینیم تقسیم بندی می‌کنند. در واقع کل تفاوت ایزوگام فویلدار و بدون فویل در روکش آن‌ها است. ایزوگام فویلدار، چون از آلومینیوم برخوردار است، در پشت بام‌ها نصب می‌شود که اشعه‌های آفتاب روی آن تاثیر نمی‌گذارد. در ایزوگام بدون فویل یا ساده، هیچ لایه اضافه‌ای وجود ندارد به همین منظور به آن ساده می‌گویند. از ایزوگام ساده برای حمام و دستشویی استفاده می‌کنند. برای دیدن لیست قیمت ایزوگام کلیک کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای