به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

بهترین راه تشخیص ایزوگام با کیفیت

ایزوگام  محصولی بسیار عالی است که به عنوان عایق در مکان‌های مختلف ساختمانی نصب می‌شود. برای تشخیص ایزوگام با کیفیت، عملکرد و عمر مفید ایزوگام و در  ادامه نصب درست آن در کیفیت ایزوگام، موثر و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در این متن تمرکز ما برروی کیفیت ایزوگام می‌باشد. چگونه می‌توان ایزوگام با کیفیت را از ایزوگام‌های نامرغوب و بی کیفیت تشخیص داد؟ چه روش‌هایی برای تشخیص ایزوگام با کیفیت وجود دارد؟ در ادامه به این سوالات جواب خواهیم داد تا شما بتوانید در هنگام خرید ایزوگام از نوع و کیفیت آن اطمینان کامل یابید.

چگونه ایزوگام مرغوب را از نامرغوب را تشخیص دهیم

روش های مختلفی برای تشخیص ایزوگام با کیفیت و بی کیفیت وجود دارد. در ایزوگام نامرغوب به جای استفاده از پلیمر یا قیر مرغوب پودرهای معدنی یا مواد غیرپلیمری به کار می‌رود و از همین رو نوع تقلبی آن بویی نامطبوع و مشابه گازوئیل صنعتی (مازوت) می‌دهد. 

می‌توان یک تکه کوچک از عایق را برش داد و پس از دو ساعت نگهداری در فریزر، آن را تا زاویه حدود ۱۲۰ درجه خم کرد. اگر از ناحیه خم شده شکسته یا ترک بردارد، جنس ایزوگام خوب نیست و در غیر این صورت، مقاومت آن در برابر سرما و ترک مناسب است. 

روش بعد در تشخیص ایزوگام با کیفیت این است که دست خود را بر روی قسمتی از ایزوگام که لایه های خارجی آن را پوشش نداده کشیده و در صورتی که مواد سیاهرنگ ایزوگام به دست منتقل نشود مشخص می شود که در این نوع ایزوگام از مواد پلیمری و قیر مرغوب استفاده شده و کیفیت ایزوگام خوب است. 

 
تشخیص ایزوگام با کیفیت

تشخیص ایزوگام های با کیفیت اصل از تقلبی

ویژگی ایزوگام با کیفیت:

ایزوگام‌‌‌‌‌‌‌های اصل دارای خصوصیات منحصر به فرد هستند که موجب متفاوت بودن آن نسبت به نوع تقلبی ایزوگام‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود:

• ایزوگام اصل دارای شماره ثبت است.

ایزوگام با کیفیت اصل ، شفاف و بوی خوبی دارد.

• از نشانه‌‌‌‌‌‌‌های تقلبی بودن ایزوگام اینست در درجه دمای 10 خشک و شکننده‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود.

• ایزوگام نامرغوب هنگام تماس با دست منجر به سیاه شدن آن‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود.

ایزوگام‌‌‌‌‌‌‌های اصل و تقلبی در بیشتر موارد با یک‌دیگر فرق دارند.البته بعضی از این تفاوت‌‌‌‌‌‌‌ها مثلا مشخصاتی است که روی لیبل، رنگ برچسب‌‌‌‌‌‌‌ها و نوشته‌هایی که روی این برچسب‌‌‌‌‌‌‌ها هستند، خیلی نامحسوس است که تشخیص آن کار دشواری است.لذا تفاوت‌‌‌‌‌‌‌های دیگری نیز وجود دارند که تشخیص شناسایی ایزوگام اصل و تقلبی را آسان‌تر‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند:

• ایزوگام‌‌‌‌‌‌‌های اصل و تقلبی وزن‌‌‌‌‌‌‌های متفاوتی نسبت به هم دارند.

• این نوع ایزوگام‌‌‌‌‌‌‌ها در تک لایه بودن و دو لایه بودن با هم فرق دارند.

• پوشش آلومینیوم خارجی آن‌‌‌‌‌‌‌ها در نوع اصل و تقلبی ایزوگام با هم متفاوت است.

ایزوگام با کیفیت

ایزوگامی که بر روی پشت بام نصب می‌شود،در برابر سرما، گرما، نم و رطوبت محافظت‌‌‌‌‌‌‌ می‌کند. به همین دلیل مرغوب بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما این که به چه صورت ایزوگام با کیفیت و اصل و مرغوب را از ایزوگام تقلبی تشخیص دهید نیاز به راهکارهایی دارد.

روش‌‌‌‌‌‌‌های شناسایی ایزوگام اصل و تقلبی عبارتند از:

1. نگهداری قطعه‌ای از ایزوگام داخل فریزر: برای آزمایش کردن‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانید یک قطعه کوچکی از آن را در داخل فریزر قرار دهید و بعد از گذشت 2 ساعت قطعه را از فریزر بیرون آورید.سپس با دست تا زاویه 120 درجه خم کنید.در صورتی که این حرکت را انجام دادید و از ترک خوردن و شکسته شدن ایزوگام خبری نبود متوجه خواهید شد که جنس خوب و مرغوبی برخوردار نیست و ایزوگام مورد نظر تقلبی است.اما اگر هیچ کدام از این مشکلات به وجود نیامد، به این معنا است که ایزوگام شما از استاندارد لازم برخوردار است و در برابر سرما و گرما مقاوم است.

2. تشخیص با استشمام ایزوگام: یکی از ساده‌‌‌‌‌‌‌‌ترین راه‌‌‌‌‌‌‌های تشخیص ایزوگام اصل این است که برای ساختن ایزوگام خوب از پلیمرهای مرغوب استفاده‌‌‌‌‌‌‌ می‌شود.

به همین دلیل ایزوگام‌‌‌‌‌‌‌های تقلبی بوی شبیه به گازوئیل صنعتی که نامطبوع است.

3. تشخیص توسط جنس ایزوگام: آخرین روش برای تشخیص ایزوگام اصل و استاندارد توجه به جنس آن‌‌‌‌‌‌‌ می‌باشد.برای این منظور‌‌‌‌‌‌‌ می‌توانید روی لایه بیرونی ایزوگام که هیچ پوششی ندارد دست بکشید و در صورتی که ایزوگام اصل باشد نباید به دست‌تان شما بچسبد.اما اگر ایزوگام شما تقلبی باشد هنگامی که به آن دست‌‌‌‌‌‌‌ می‌گذارید ذرات ریز و سیاهی به دست‌تان‌‌‌‌‌‌‌ می‌چسبد.

ایزوگام با کیفیت براساس ساخت

ایزوگام بر اساس ساخت سه نوع مختلف دارد:

  •  به ایزوگام اِی پی پی (APP)
  • ایزوگام بی پی پی (BPP): گران تر است و در پروژه های مسکونی کاربردی ندارد.
  • ایزوگام بی اُ اِف (BOF): عمر کمتری نسبت به بقیه دارد.

در هنگام خرید ایزوگام حتما به نوع ساخت آن ها توجه کنید.

 
بهترین راه تشخیص ایزوگام با کیفیت

ایزوگام با کیفیت براساس شکل ظاهری

• ایزوگام عادی یا رولی: با عرض یک متر و رول‌های ده متر شناخته‌ترین نوع ایزوگام است و با روکش‌های متنوعی عرضه می‌شود.

• ایزوگام برش خورده یا ایزوشینگل: دارای برش های خاص و زیباست که برای عایق کردن سقف شیروانی‌ها به کار می‌روند.

پس براساس نیازی که دارید، می توانید ایزوگامی که بیشتر مناسب شما باشد را خریداری کنید.

 

ایزوگام با کیفیت براساس پوشش روی آنها

ایزوگام ها انواع پوشش متفاوتی دارند و همانند موارد دیگری که گفته شد، شما می توانید با توجه به نیاز خود و محلی که قرار است با ایزوگام بپوشانید، آن ها را خریداری نمائید.

 

خرید ایزوگام با کیفیت

شما می توانید با بررسی محصولات سایت هایی که در زمینه عایق کاری فعالیت دارند، این ایزوگام ها را بیابید. در کنار آن خدمات نصب ایزوگام نیز با قیمت های مختلفی ارائه می شوند که با بررسی خدمات هر شرکت، آن ها را نیز دریافت کنید. 

حال شما می توانید با در نظر گرفتن این نکات اقدام به خرید مناسب ترین و بهترین برند ایزوگام نمائید. سایت عایق کاران باران برند های معروف ایزوگام را با بهترین کیفیت به فروش می رساند. شما می توانید تک تک این برندها را در محصولات ما بررسی کنید و پس از انجام تحقیقات لازم، برندی که بیشتر به کار شما می آید را انتخاب کرده و سفارش دهید. در کنار این شما می توانید خدمات نصب ایزوگام را نیز از ما دریافت کنید. عایق کاران باران از گروه های با تجربه، حرفه ای و متخصص برخوردار هستند که کار نصب و عایق کاری را با دقت و با بهترین کیفیت و بدون اینکه ذره ای آسیب به ایزوگام برسد را انجام می دهد. می توانید با تماس با ما تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره ی قیمت ایزوگام و نصب آن را دریافت کنید.

 
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای