به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

ایزوگام چیست

ایزوگام چیست؟ قبل از گفتن هرگونه توضیحات، جالب است بدانید که در گذشته از ایزولاسیون برای محکم نگه داشتن خانه استفاده می کردند اما به مرور زمان ایزولاسیون ها جای خود را به ایزوگام دادند. قطعا ایزوگام ها خیلی محکم و قوی تر از ایزولاسیون هستند. از آنجایی که ایزوگام ها از قیر تشکیل شده اند، پس می توانند کشش زیاد را تحمل کنند، در ادامه درمورد ایزوگام ها بیشتر صحبت می کنیم.

ایزوگام چیست؟

ایزوگام ها یک لایه مقاوم و محکم هستند که از آن برای استحکام بیشتر خانه ها استفاده می کنند. ایزوگام ها از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده اند که با استفاده از گرما آن را بر پشت بام و یا مکان مورد نظر نصب می کنند. از جمله کاربرد های ایزوگام می توان به پوشش دیوار، کف ساختمان و ایزوگام  پشت بام اشاره کرد. از آن جایی که این پوشش ضد آب است، می توان آن را در استخر ها هم استفاده کرد. یکی از مزایای ایزوگام ها عمر طولانی آن ها می باشد که دوامی تا حدود ۱۵ سال دارند.

ایزوگام چیست
ایزوگام

مواد تشکیل دهنده ایزوگام چیست؟

بیشتر مواد به کار رفته در ایزوگام قیر است که موجب مقاومت ایزوگام در برابر کشش می شود. و اما مواد به کار رفته در ایزوگام عبارت اند از:

 1. قیر صنعتی
 2. مواد پلیمری که به آن ها اتکتیک پلی پروپیلن می گویند.(APP)
 3. پلی استر سوزنی
 4. پودرتالک
 5. پودر مس (بعضی اوقات از آن استفاده می کنند)
 6. فیلم پلی اتلین
 7. فویل آلومینیومی
 8. باند
 9. چسب

انواع ایزوگام

بر اساس تعریف بالا که گفتیم مواد تشکیل دهنده ایزوگام چیست؟ باید گفت ایزوگام ها بر اساس مواد تشکیل دهنده به چند دسته تقسیم می شوند که شامل موارد زیر است:

 1. ایزوگام پلیمری:

در این نوع ایزوگام بیش از ۶۰ درصد قیر خالص وجود دارد که از طریق روش تقطیر نفت خام در پالایشگاه ها به وجود می آید. مواد تشکیل دهنده ایزوگام پلیمری قیر، پلی استر، تیشو، لایه آلومینیوم، پلی اتلین، پودر تالک، مواد APP ، پوشال پلاستیکی می باشد.

 1. ایزوگام دمیده:

قیری که در این نوع ایزوگام وجود دارد از مواد اصلی برخوردار است. ایزوگام دمیده نفوذ کمتر، همچنین حساسیت کمتر نسبت به تغیرات اقلیمی دارد. در جواب سوال مواد تشکیل دهنده، این ایزوگام چیست؟ باید گفت که موادی، همچون قیر، پلی استر و … در آن وجود دارد و از کیفیت پایینی برخوردار است.

duo

ایزوگام یک لایه بهتر است یا دو لایه؟

ایزوگام ها از نظر لایه به دو بخش تقسیم می شوند؛ ایزوگام یک لایه و ایزوگام دو لایه اما کدام یک برای ساختمان ها بهتر است؟

تک لایه یا دو لایه بودن ایزوگام بستگی به مکانی که قرار است ایزوگام را در آن نصب کنید، دارد. برای اینکه بدانید ایزوگام چیست؟ ادامه مطلب را بخوانید.

برای پشت بام ساختمان ها از ایزوگام با روکش آلومینیوم استفاده کنید تا در برابر اشعه های خورشید نابود نشود و یا تغییرات اقلیمی روی آن تاثیری نگذارد. اما اگر قصد عایق کاری ساختمان یعنی قسمت هایی همچون دیوار و کف سرویس بهداشتی را دارید از نوع ساده یا بدون روکش استفاده کنید

یک ایزوگام استاندارد دارای چه ویژگی هایی است؟

استاندارد های ایزوگام چیست؟ در جواب این سوال باید گفت که امروزه برخی از کارخانه ها ایزوگام نا مرغوب تولید می کنند، همین امر موجب شده که خیلی از افراد به دنبال پی بردن به ویژگی های یک ایزوگام استاندارد باشند.

 یک ایزوگام استاندارد باید این ویژگی ها را داشته باشد:

 • باید از مشخصاتی همچون تولید کننده، تاریخ تولید، نوع عایق و نشان استاندارد و … برخوردار باشد.
 • آن دسته از ایزوگام ها که استاندارد ندارند از بوی نامطبوعی برخوردار هستند، پس از بوی آن ها می توان تشخیص داد که استاندارد دارد یا ندارد.

ضخامت لایه های یک ایزوگام استاندارد، بیشتر می باشد

ایزوگام بدون فویل

ایزوگام بدون فویل یا ساده به عنوان محصول با کیفیت برای عایق کاری محسوب می شود  که می توان آن را در مکان های مختلف استفاده کرد. اما ایزوگام چیست یا بهتر است بگوییم ایزوگام ساده چیست؟ روی ایزوگام ساده بر عکس فویلدار هیچ لایه اضافی وجود ندارد و بیشترین کاربرد را در عایق کاری دارد. ایزوگام بدون فویل همانطور که از نامش پیداست از هیچ گونه فویل یا آلومینیومی برخوردار نیست. ایزوگام ساده را برای مکان هایی همچون سرویس بهداشتی، حمام یا استخر انتخاب می کنند، چون از ویژگی ضد آب برخوردار است. این نوع ایزوگام به دلیل سبک بودن و قیمت ارزان محبوب می باشد.

ایزوگام فویل دار

ایزوگام فویلدار

روکش ایزوگام چیست؟ روکش آلومینیوم که اصطلاحا به آن ایزوگام فویلدار می گویند، از ضخامت و عرض مشخصی برخوردار است. روکش فویل را در مرحله آخر تولید ایزوگام روی آن قرار می دهند که از ضخامت بین ۱۴ یا ۱۶ میکرون برخوردار است. عرض ایزوگام فویلدار حدود ۹۵ سانتی متر می باشد. لایه فویل یکی از مهم ترین لایه های یک ایزوگام است که بر روی استحکام و مقاومت ایزوگام تاثیر می گذارد.

مواد تشکیل دهنده ایزوگام

سخن پایانی

ایزوگام چیست؟ ایزوگام ها پوششی هستند که منجر به مقاومت ساختمان ها می شوند که از انواع مختلفی برخوردارند، مثل ایزوگام پلیمری و دمیده که از نظر کیفیت، ایزوگام پلیمری بهتر است. بیشترین مواد تشکیل دهنده ایزوگام قیر است که معمولا بین ۶۰ یا ۷۰ درصد ایزوگام را تشکیل می دهد. ایزوگام ها از نظر روکش هم به دو بخش تقسیم می شوند، یکی فویلدار و دیگری بدون فویل ‌که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد. برای دیدن لیست قیمت ایزوگام کلیک کنید

برای گرفتن مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره شرکت عایق کاران باران تماس بگیرید :

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای