به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

ایزوگام پودری چیست؟و کاربردهای آن

امروزه در بیشتر نقاط جهان از ایزوگام برای پوشش دهی و عایق کاری سطوح مختلف استفاده می کنند. اما این که از چه ایزوگامی باید استفاده کنند، اطلاعاتی است که باید کسب کنند.  

ایزوگام پودری یکی از ایزوگام هایی است که برای بعضی از کاربردهای خاص تولید می‌شود و آن را صادر می کنند. در حالت معمولی ایزوگام از یک لایه فویل پوشیده می شود که بعد از نصب کردن  ایزوگام بر روی پشت بام، کار مراقبت از لایه های زیر ایزوگام را در مقابل آفتاب بر عهده می گیرد ولی در ایزوگام پودری از فویل استفاده نمی شود. در فصل تابستان نیز گرمایی که خورشید دارد را بر می گرداند و باعث می شود گرمای کمی به ساختمان برسد. 

 

ایزوگام پودری چیست؟

ایزوگام پودری روکش آلومینیومی ندارد، اما از لحاظ کیفیت اگر بخواهیم ان را مقایسه کنیم، کیفیت قیر با فویل تفاوت خاصی ندارد. ایزوگام پودری عایق رطوبتی دارد که نوع آن تشکیل شده از عایق از الياف مصنوعی و قیر است، که با حرارت بر روی بام در سازه های گوناگون چسبیده می شود و اجازه ورود رطوبت یا آب یا هر چیز دیگری را به محیط نمی دهد.

عمر استاندارد این محصول حدود ده سال است. عامل های گوناگونی مثل: شرایط محیط، یا راه استفاده از سازه و مواد مصرفی نیز تأثیر زیادی در تولید، می تواند داشته باشد.

 
ایزوگام پودری چیست

روش تولید ایزوگام پودری

تولید ایزوگام به نوع آن یعنی؛ تیشو یا پلی استر یا ایزوگام پودری و همچنین به تعداد لایه ها بستگی دارد. بعد از مشخص شدن وارد تشکتک مناسب قیر می شود، و بعد از آن مواد به نام پرایمری یا قیر دمیده آغشته می گردد. همین طور با توجه به مجرای خروجی که تعیین شده ضخامت لایه در بالای تشتک مشخص می شود و بعد به لایه هایی که آغشته نشده است می چسبد و وارد حوض آب می شود و لایه بعد از گذشتن از حوض آب و رد شدن از غلطک ها سرد می شود، و در مرحله بعدی پلاستیکی پشته لایه به آن اضافه می شود و وارد آسانسور ذخیره سازی می شود. 

 

آسانسور باعث می شود که به طور موقتی ایزوگام در داخل دستگاه ذخیره شود و این باعث جلوگیری کردن از متوقف شدن تولید می شود. و همین طور فن هایی که خشک می کنند کار خشک کردن ایزوگام را بر عهده می گیرند و در آخر ایزوگام وارد رول می شود و در طول ١٠ متر دور میله ای که مخروطی شکل است می گردد. بعد از اینکه به رول تبدیل شد لایه را می برند و با استفاده از پرتاب کننده به بیرون پرتاب می شود. 

 

تفاوت ایزوگام پودری و ایزوگام فویلدار

ایزوگام فویلدار در بیشتر کارخانه ها فویل آلومینیومی پرس می شود، اما در واقع روکش، تأثیری بر کیفیت ایزوگام اضافه نمی کند، اما منافع دارد. یکی از خصوصیت هایی که این روکش دارد، یک عایق اضافه است که در لایه پایین تر وجود دارد که از مانع ورود آب به ایزوگام پودری می شود. 

در  ایزوگام پودری این روکش حدود ٨۵ درصد نور خورشید را بر می گرداند و یک صحنه خوب تشکیل می دهد. در ایزوگام پودری از فویل آلومینیومی استفاده نمی کنیم ولی در عوض از یک لایه پلاستیک یا پودر تالک استفاده می کنیم. ایزوگام پودری و فویل در کیفیت آن ها اختلافی نیست، ولی به خاطر ضخامت کمتر ایزوگام پودری، از این ایزوگام در منطقه هایی که رطوبت کمتری دارند استفاده می شود. 

 
ایزوگام پودری یکی از مناسب ترین ایزوگام ها برای پشت بام است و کاربردها ی زیادی دارد

مزایای ایزوگام پودری

• باعث پیوند پذیری خوبی می شود و درز بندی یکسانی را درست می کند.

• در مقابل پانچ استاتیکی و ضربه هایی که وارد می شود محکم است.

• در برابر پاره شدن و فشار هیدرو استاتیکی محکم است. 

• از نظر شرایط اقتصادی بسیار خوب و با صرفه است. 

• در برابر سرما و گرما محکم است. 

• به آسانی نصب می شود. 

• استفاده از آن باعث آلودگی نمی شود. 

• وزن سنگینی ندارد. 

• در برابر اشعه یو وی ایستادگی می کند. 

 

کاربرد ایزوگام پودری

از ایزوگام پودری بیشتر برای مکان هایی استفاده می شود که نور خورشید مستقیم به آن ها نمی تابد و در بیشتر اوقات برای برای زیر آن کار مصرف می شود. مثل: کف حمام، کف سرویس بهداشتی یا ساختمان ها، پشت بام ها بر روی دیوار ها و یا مکان هایی که رطوبت  دارد، استخر، لوله هایی که برای نفت و گاز وسردخانه ها و… استفاده می شود. 

همچنین در عایق کاری پل ها، سد ها و سازهای صنعتی، از ایزوگام دولایه پودری استفاده می کنند. به دلیل مقاومت و نفوذ ناپذیری آب، بهترین گزینه است.


ایزوگام پودری یکی از مناسب ترین ایزوگام ها برای پشت بام است و کاربردها ی زیادی دارد

نتیجه گیری: ایزوگام پودری بهتر است؟

اگر قصد دارید که برای پشت بام یا ساختمان ها یا… از ایزوگام استفاده کنید، بهتر است از ایزوگام پودری استفاده کنید زیرا  با توجه به معرفی های دیگری در مقاله ها ی سایت به راحتی می توانید تصمیم به انتخاب بهترین ایزوگام بگیرید و با توجه به مزایای زیادی که دارد و در مقایسه با ایزوگام های دیگر به  صرفه تر، بهتر و آسان تر است. توجه داشته باشید که حتما در کار با ایزوگام حواس خود را به طور کامل جمع کنید چون لحظه ای غفلت باعث صدمه رسیدن به شما و حتی باعث به وجود آمدن خسارت های جبران ناپذیری می شود. امیدوارم این مقاله بتواند اطلاعات خوبی را در این زمینه به شما رسانده باشد. اگر با این مقاله احساس کردید به راحتی نمیتوانید تصمیم بگیرید مشاوران عایق کاران باران در کنار شما هستند که بهترین و مناسب ترین تصمیم را بگیرید. همچنین میتوانید لیست قیمت ایزوگام را بررسی کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای