به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

فهرست

قیمت ایزوگام

قیـمت ایـزوگـام

اکثر شما تا به حال چندین بار نام ایزوگام را شنیده‌اید و از کارایی آن کمی اطلاعات دارید. ما در این مقاله سعی داریم به بررسی قیمت ایزوگام بپردازیم و راجع به انواع قیمت آن اطلاعاتی را به شما عزیزان بدهیم. اول از همه باید بگوییم که کاربردهای ایزوگام تفاوت‌های زیادی دارد؛ به عنوان مثال برای پشت بام ها، سدها، باندهای فرودگاه ، نمای ساختمان و … از ایزوگام استفاده می‌شود.

به طورکلی ایزوگام به نوعی از عایق بندی گفته می‌شود که از نوع رطوبتی و برپایه نفت است. استفاده از ایزوگام ها بسیار شایع است؛ چرا که نسبت به روش‌های عایق دیگر، طول عمر بیشتری دارند.

قیـمت انواع ایـزوگـام

ایزوگام ها انواع متفاوتی دارند و بسته به عوامل مختلف، مبلغ آنها بایکدیگر متفاوت خواهد بود. از طرفی انواع ایزوگام متناسب با عواملی مثل نوسانات ارزی چندلایه بودن آنها و برند‌های تولید کننده ایزوگام می‌تواند متفاوت باشد. به همین دلیل مبلغ ایزوگام به مسئله بسیار مهمی برای خریداران تبدیل شده است.

اگر قصد دارید که برای عایق بندی منزل خود از ایزوگام استفاده کنید، حتما از ایزوگام با کیفیت و ایده‌آل استفاده کنید. هیچ وقت به خاطر هزینه کمتر یک برند بی کیفیت ایزوگام را جایگزین ایزوگام های با کیفیت‌تر نکنید. ایزوگام های بی کیفیت و با هزینه پایین بعداز مدتی به مشکل می‌خورند و شما برای جبران خسارت وارد شده هزینه بیشتری را پرداخت کنید. البته حواستان باشد که ارزان قیمت بودن همیشه به معنی بد بودن نیست.

قیمت انواع ایزوگام
قیمت ایزوگام شرق

قیـمت ایـزوگـام شرق

شرکت ایزوگام شرق حدودا 30 سال است که به تولید این ایزوگام پرداخته است. از طرفی این شرکت انواع ایزوگام ها و عایق بندی ها را به فروش می‌رساند و به هیچ وجه از ایزوگام های بی کیفیت استفاده نمی‌کند. همچنین اگر شما در خریداری ایزوگام شک دارید و نمی‌دانید از چه ایزوگامی استفاده کنید می‌توانید از مشاوران این شرکت کمک بگیرید. ایزوگام شرق دوستداران محیط زیست است و قیمت مناسب‌تری نسبت به رقیبان خود دارد.

 

مبلغ ایزوگام شرق در هر منطقه‌ای متفاوت است اما بصورت حدودی به شرح زیر است:

قیمت ایزوگام دلیجان

مطمئنم اگر قصد خرید ایزوگام را دارید، حتما اسم ایزوگام دلیجان را به دفعات زیادی شنیده‌اید. 

ایزوگام دلیجان یکی از معتبرترین و بزرگ‌‌ترین برند‌هایی است که به تولید ایزوگام و انواع عایق پرداخته است. در دلیجان انواع و اقسام ایزوگام تولید می‌شود، ایزوگام هایی که در دلیجان تولید می‌شوند، به شرح زیر است:

ایزوگام سردسیری

ایزوگام گرم سیری

ایزوگام ساده پودری

ایزوگام شنی

ایزوگام آلومینیومی

ایزوگام آسان چسب

قییمت ایزوگام بدون نصب

قیمت ایزوگام با نصب

همان طور که در بالاتر گفتیم یکی از عواملی که بر روی مبلغ انواع ایزوگام اثر می‌گذارد خدمات پس از فروش و نصب کردن ایزوگام است بعضی از فروشندگان انواع ایزوگام هزینه نصب ایزوگام را هم از خریدار می‌گیرند. اغلب فروشندگان به صورت خودکار هزینه نصب را بر روی قیمت ایزوگام حساب می‌کنند اما بعضی از فروشندگان هزینه نصب و هزینه ایزوگام را جداگانه به شما اطلاع می‌دهند. 

در سال 1399 دستمزد نصب کردن ایزوگام برای هر متر مربع 30 تا 50 هزار تومان بود، اما در سال 1400 این دستمزد متناسب برای عوامل مختلف، متغییر خواهد بود.

قیمت ایزوگام بدون نصب

عوامل متفاوتی هم بر روی مبلغ ایزوگام دلیجان اثر می‌گذارند. عوامل زیر می‌توانند بر روی انواع ایزوگام اثر بگذارند.

  •  نوع ایزوگام مصرفی: همان طور که گفتیم ایزوگام دلیجان انواع متفاوتی دارد، بنابراین هر کدام از این ایزوگام ها توسط مواد اولیه متفاوتی ساخته شده است. با توجه به متفاوت بودن کیفیت و مواد اولیه به کار برده شده در ساختار این ایزوگام ها، قیمت انواع ایزوگام دلیجان هم متفاوت خواهد بود.
  •  قیمت انواع ایزوگام دلیجان همراه با نصب یا بدون نصب
  •  متراژ محل انجام ایزوگام
ایزوگام با نصب

قیمت ایزوگام به چه عواملی بستگی دارد ؟

عوامل موثر بر قیمت ایزوگام

همان طور که گفتیم، عوامل مختلف و متعددی می‌تواند بر روی هزینه انواع ایزوگام تاثیر بگذارد. کسی که می‌خواهد برای کار خودش از ایزوگام استفاده کند باید به نکات مختلفی توجه داشته باشد، به عنوان مثال باید به نشان استاندارد ایزوگام دقت کند اما چرا می‌گوییم برای خرید ایزوگام ببینید که ایزوگام نشان استاندارد دارد یا نه ؟

چون که در این چندسال اخیر، مبلغ مواد اولیه‌ای که با آن ایزوگام را تولید می‌کنند افزایش یافت و از طرفی قیمت مسکن هم با رکود شدیدی روبرو شد. به همین دلیل مبلغ ایزوگام و کیفیت آن دستخوش تغییرات شدیدی شده است.

از عوامل متفاوتی که می‌تواند بر روی مبلغ انواع ایزوگام تاثیر بگذارد می‌توانیم به عوامل زیر اشاره کنیم.

 

  • برند ایزوگام 

همانطور که متوجه شدید ایزوگام انواع متفاوتی دارد پس می‌توان گفت که برندهای متفاوتی هم این ایزوگام ها را تولید می‌کنند بنابراین یکی از دلایلی که می‌تواند بر روی مبلغ انواع ایزوگام اثر بگذارد برند تجاری تولید کننده ایزوگام هم مشهورتر خواهد بود و در نتیجه مبلغ ایزوگام بالاتر می‌رود.

  • خدمات

بعضی وقت‌ها مبلغ انواع ایزوگام به دلیل ارائه دادن خدماتی مثل نصب کردن و خدمات پس از فروش این ایزوگام ها بالاتر می‌رود. حتما به این دلیل توجه کنید که اگر برند های دیگر این خدمات را ارائه ندادند برندهای نامعتبری نیستند.

  • طرح پوشش عامل تاثیرگذار بر روی قیمت ایزوگام 

ایزوگام ها اغلب از روکش آلومینیومی ساخته می‌شوند البته استثنا‌هایی هم وجود دارد . پس از اینکه استفاده از ایزوگام رونق پیدا کرد، ایزوگام ها با طرح‌های متنوع‌تر و متفاوت‌تری روانه بازار شدند. پس از مدتی تنوع ایزوگام ها به قدری افزایش پیدا کرد که معماران حتی در نمای بیرونی ساختمان هم از ایزوگام استفاده می‌کردند. طرح‌های آجری طرح‌های چمنی و طرح‌های کاشی‌کاری می‌توانند نمونه‌هایی از پوشش متنوع ایزوگام باشد. پس طبیعی است که مبلغ ایزوگام مورد استفاده در نمای ساختمان با مبلغ ایزوگامی که برای پشت بام استفاده می‌شود متفاوت باشد.

  • پوشش خارجی

پوشش‌های ایزوگام ها می‌تواند از جنس‌های متفاوتی ساخته شود؛ به طوری که بعضی از پوشش‌های ایزوگام ها می‌توانند از جنس آلومینیوم باشد یا از جنس معمولی. طبیعی است که ایزوگامی که پوشش خارجی آن از جنس آلومینیوم است، قیمت بیشتری نسبت به ایزوگام هایی با پوشش خارجی معمولی داشته باشد.

  • تعداد لایه‌های ایزوگام بر روی قیمت ایزوگام اثر می‌گذارد.

 ایزوگام ها می‌توانند بصورت تک لایه و دولایه به فروش برسند اما آیا هزینه انواع ایزوگام های تک لایه و دولایه متفاوت است؟ بله، قیمت این دو نوع ایزوگام با یک دیگر فرق دارد. ایزوگام هایی که دو لایه هستند مبلغ بیشتری نسبت به ایزوگام های تک لایه دارند. علت این که ایزوگام های دو لایه از تک لایه بیشتر است این است که در ساخت ایزوگام های دولایه از مواد اولیه بیشتر و بهتری استفاده شده است.

  • قیمت مواد اولیه و رابطه آن با قیمت ایزوگام

برای ساخت ایزوگام یک سری مواد اولیه نیاز است. مواد اولیه‌ای مثل الیاف تیشو و پلی استر، جزء مواد اولیه‌ای هستند که برای ساختن ایزوگام به کار می‌روند. الیاف تیشو و پلی استر از دسته مواد اولیه‌ای هستند که به میزان خیلی کمی در کشور تولید می‌شوند و باید از کشورهای دیگر وارد شوند. پس با توجه به قیمت دلار و تغییرات سیاسی مبلغ این مواد اولیه بالا می‌رود و به دنبال آن مبلغ انواع ایزوگام هم زیاد می‌شود.

  • ارز،بر روی قیمت ایزوگام اثر می گذارد.

یکی دیگر از عواملی که می‌توانند بر روی قیمت انواع ایزوگام اثر بگذارد. نوسانات ارزی می‌باشد. نوسانات ارزی و نوسانات قیمت دلار بر روی هزینه مواد اولیه ایزوگام تاثیر می‌گذارد در نتیجه هزینه انواع ایزوگام با تغییر مواجه می‌شود.

قیمت ایزوگام چگونه محاسبه می‌شود؟

مبنای محاسبه قیمت انواع ایزوگام، متراژ آن می‌باشد. این متراژ همان متراژ ایزوگام است که بر روی سطح قرار می‌گیرد نکته‌ای که حائز اهمیت است، این است که متراژ سطح بر روی متراژ ایزوگام به کار برده شده تاثیر ندارد. این اختلاف متراژ در چه مکان‌هایی لحاظ می‌شود؟

اختلاف متراژ ایزوگام دور کانال های کولر و دیواره های اطراف پشت بام وجود دارد. از طرفی تیکه کاری های دور پشت بام هم اختلاف متراژ دارند.

بگذارید با یک مثال قیمت ایزوگام را محاسبه کنیم.

فرض کنید پشت بام منزلی 100متر است برای این پشت بام حدود 120 تا 125 متر ایزوگام لازم است. یعنی برای اینکه بفهمید برای پشت بام خود به چند متر ایزوگام احتیاج دارید 20 درصد بیشتر از متراژ پشت بام خود ایزوگام بخرید.

برای به دست آوردن قیمت کل ایزوگام باید متراژ ایزوگام مصرفی را در قیمت روز هر متر از ایزوگام مصرفی ضرب کنید.

قیمت رول ایزوگام

چندین عامل بر روی هزینه ایزوگام تاثیر می‌گذارند، عواملی مانند نوع قیر به کار برده شده در ساخت ایزوگام و تیشوی وارداتی می‌توانند بر روی هزینه رول ایزوگام اثر بگذارند. همانطور که گفتیم تیشو، یکی از مواد اولیه‌ای است که در ساخت ایزوگام به کار می‌رود از طرفی پلی استرهای به کار رفته در ایزوگام جنس روکش و پوشش خارجی ایزوگام هم بر روی رول ایزوگام اثر می‌گذارد. عوامل مختلف دیگری هم هستند که بر روی هزینه رول ایزوگام اثر می‌گذارند؛ عواملی مثل ضخامت و وزن رول ایزوگام.

تک تک این موارد بر رویهزینه رول ایزوگام اثر می‌گذارند و نمی‌توان مقداری قطعی را تعیین کرد.

قیمت هر متر ایزوگام

قیمت هر متر ایزوگام هم به عوامل متفاوتی بستگی دارد؛ به عنوان مثال علاوه بر متراژ سطح، دستمزد افراد و میزان پستی و بلندی سطح هم بر روی مبلغ هر متر ایزوگام اثر می‌گذارد.

اگر بخواهیم مبلغ هر متر ایزوگام را جدای از قیمت ایزوگام به شما بگوییم، باید گفت هزینه هر متر ایزوگام حدودا ۲۰ هزار تومان تا ۲۵ هزار تومان در می‌آید. البته این مبلغ همراه با نصب ایزوگام است، اگر نمی‌خواهید ایزوگام را برای شما نصب کنند، هزینه هر متر ایزوگام کمتر می‌شود.

قیمت ایزوگام 1401

قیمت انواع ایزوگام های سال ۱۴۰1 حدودا به این شرح است.

مبلغ هر متر مربع ایزوگام همراه با نصب کردن حدودا ۴۵ هزار تومان تا ۶۰ هزار تومان است. البته در نظر داشته باشید که این مقدار هزینه برای مساحت‌های بیش تر از ۱۰۰ متر مربع می‌باشد.

نکته حائز اهمیت این است که کیفیت ایزوگام بر روی مبلغ ایزوگام اثر خواهد گذاشت، از طرفی سطحی که تصمیم دارید آن را ایزوگام کنید هم بر روی قیمت آن تاثیر گذار است. هر چه سطحی که می‌خواهند آن را ایزوگام کنند، راحت تر ایزوگام شود، مبلغ ایزوگام هم کمتر خواهد بود. 

 
قیمت هر متر ایزوگام

سخن پایانی

قیمت ایزوگام یک قیمت متغیر است چرا که عوامل زیادی بر روی آن اثر می گذارند. اما ایزوگام چیست؟ 

ایزوگام کردن، یک روش عایق بندی سطوح است که نسبت به سایر روش‌های عایق بندی مانند قیرگونی آماده و .. بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است. از ایزوگام ها می‌توان در عایق بندی سطوحی مثل پشت بام، استخر، سرد خانه‌ها و… استفاده کرد. ایزوگام ها انواع متفاوتی دارند و شما فقط باید ببینید برای چه مکان هایی می خواهید از ایزوگام ها استفاده کنید. از طرفی ما در این مقاله به بررسی عوامل موثر بر روی هزینه ایزوگام پرداختیم و گفتیم که هزینه این ایزوگام ها متناسب با تغییرات ارزی، واردات مواد اولیه و… متفاوت است. همچنین ما به بررسی ایزوگام دلیجان و هزینه آن، ایزوگام شرق و هزینه آن پرداختیم و گفتیم چگونه می‌توانید مبلغ ایزوگام ها را محاسبه کنید.

اگر قصد خرید انواع ایزوگام را دارید اما هنوز به جواب سوال‌هایتان نرسیده اید، حتما به سایت عایق کاران باران به نشانی اینترنتی https://ayeghkaranbaran.ir/  مراجعه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای