به وبسایت عایق‌کاران باران خوش آمدید

ساعات کاری‌ما: 9:00 الی 18:00

مشاوره تلفنی

09122136289

آدرس ما

تهران پارس، خیابان اتحاد

ایمیل ما

[email protected] ayeghkaranbaran.ir

نصب-کاشی-و-سرامیک-روی-ایزوگام

حتما شما هم تا به حال دیده اید، پشت بام خانه خود یا بقیه خانه ها که ایزوگام شده است، بعد از مدتی یا باید تعمیر شوند یا پاره گی در ایزوگام آن به وجود آمده است. قطعا برای آن یک راه چاره وجود دارد، و آن این است که شما باید از نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام خود استفاده کنید، با این کار دیگر  شما نیاز به درست کردن پاره گی ها، تعویض و یا تعمیر ایزوگام ندارد. در این مقاله با  نحوه ی انجام و مزایای این کار آشنا می شوید و بهتر می توانید تصمیم بگیرید که بر روی سطوح پوشیده از ایزوگام از نصب کاشی و سرامیک استفاده کنید یا خیر. 

دلایل نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام

گاهی برای شما هم پیش آمده که از خود بپرسید، مزیت استفاده کاشی وسرامیک روی ایزوگام چیست؟ جواب این سوال این است که،  وقتی شرایط پشت بام طوری باشد که احتمال صدمه دیدن ایزوگام در آن زیاد باشد، بر روی لایه ها، عایق های دیگری می گذارد تا با این کار مانع از آسیب ایزوگام پشت بام شوند. 

وقتی که ما نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام را انجام می دهیم، کاشی و سرامیک، مانند یک لایه از ایزوگام مراقبت می کند و آسیب هایی که به ایزوگام وارد شده، به  طرز عجیبی کم شود. این امر باعث می شود در مدت زمان کمتر بتوانیم کار تعمیر را انجام دهیم و دیگر نیازی به تعویض ایزوگام نیست.

عواملی که باعث آسیب رساندن به ایزوگام می شود، مثال: رفت و آمد بر روی سطوحی که عایق کاری شده است، برخورد کردن بعضی از جسم های سنگین یا تیز، خشک شدن آشغال پرنده ها، گرفته شدن راه آب پشت بام و پوسیده شدن عایق بخاطر خارج نشدن آب که به دلیل بارندگی است و… از عواملی هستند که ما را برای پوشاندن ایزوگام قانع می کند. 

 

انواع پوشش سطح ایزوگام

نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام به شیوه های گوناگونی است، نصب هر کدام از آنها شامل بعضی از استاندارد ها است، که به جز مراقبت کردن از ایزوگام، مسئله  تضمین ایمنی ساختمان هم مطرح است. 

چند تا از این روش ها پوشاندن سطح ایزوگام شامل: اجرای سیمان کاری بر روی سطح ایزوگام، آسفالت کردن ایزوگام، نصب‌ کاشی و سرامیک روی ایزوگام و رنگ کردن، روی ایزوگام است.

 
نصب کاشی و ایزوگام روی

نکات مهم برای نصب انواع پوشش ایزوگام

اگر قصد نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام را دارید، حتماً باید به نکات زیر توجه کنید. اولین نکته این است که سطح ایزوگام باید به درستی چسبیده باشد و شرایط برای نصب کاشی و سرامیک مناسب باشد اگر سطح مناسب نبود، قبل از انجام هر کار دیگری باید آن را با پرایمر یا سیمان درست کنید. 

اگر بخواهیم به طور مستقیم نصب کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام انجام دهیم،  نمی توانیم، چون این ممکن نیست. به همین خاطر قبل از اینکه این کار را انجام بدهید، یک لایه سیمان باید استفاده شود و همین طور توری مرغی و پلیمری را حتماً استفاده کنید. 

سطح باید خشک یا رطوبت آن خیلی کم باشد، حتما در زمان نصب از پرشدن زاویه های ٩٠ درجه بر روی پشت بام به طور کامل مطمئن شوید. دمای محیط باید در حالت کم +۵ و در حالت زیاد +۴٠ درجه سانتی‌ گراد باشد. 

 
اموزش نصب ماشی روی ایزوگام

نکات ایمنی برای نصب کاشی روی ایزوگام

باید به این توجه داشته باشید که ایزوگام در مقابل جسم های تیز شاید صدمه ببیند، وقتی که در حال نصب کاشی و سرامیک روی ایزوگام هستیم، باید دقت زیادی داشته باشیم تا لبه های تیز کاشی و سرامیک، ایزوگام را خراب نکنند، و اگر ایزوگام آسیب ببیند در به این صورت آب به لایه های زیر راه پیدا خواهد کرد.

اگر می خواهید نصب کاشی وسرامیک روی ایزوگام انجام دهید نوع ایزوگامی که زیر سرامیک استفاده می کنید خیلی مهم است. اصولا از ایزوگام تک لایه بدون فویل استفاده می شود. به این دلیل که هم چسبندگی خوبی دارد و همچنین هزینه نصب ایزوگام آن کمتر است. اگر میخواهید قیمت هر متر ایزوگام را بدانید کلیک کنید.

یکی دیگر از نکات این است که باید از قرار دادن بار اضافی و زیاد بر روی ایزوگام خودداری کنیم، برای اینکه این کار می تواند باعث آسیب رسیدن به ایزوگام شود. درست کردن دوباره ایزوگام سخت و شامل هزینه زیادی است. 

اگر هنوز اقدام به این کار نکرده اید، بهتر است که برای نصب ایزوگام از یک لایه که بدون فویل (ایزوگام پودری) باشد استفاده کنید، تا بتوانید هزینه های خود را کم کنید. 

 
نصب کاشی و سرایک بر روی ایزوگام

نتیجه گیری: بر روی ایزوگام کاشی نصب کنیم؟

به طور کلی اگر ما از نصب کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام خود استفاده کنیم، سود خوبی کرده ایم، به این دلیل که این کار از صدمه دیدن به ایزوگام ما جلوگیری می کند و این کار یمی دلایلی است که باعث بالا  رفتن طول عمر مفید ایزوگام میشود و جلوی هزینه های اضافی را می گیرد. البته باید حتما به نکاتی برای این کار توجه داشته باشیم، چون برای این کار دقت بسیار زیادی لازم است. در این مقاله نیز این نکات گفته شده و با مطالعه آن ها می توانید کیفیت انجام کار خود را بیشتر کنید. علاوه بر خواندن این مقالات برای راهنمایی بهتر میتوانید با سایت عایق کاران باران در ارتباط باشید تا مشاوران ما در تصمیم گیری بهتر کمکتون کنند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای